Abdullah Gül; ‘Laf üretmiyoruz iş yapıyoruz’

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kayseri'de Boydak Holding'e ait ek tesislerin açılışında yaptığı konuşmada "3 yılda yüzde 25 büyüyerek rekora imza attık. Dedikodularla uğraşmıyoruz, iş yapıyoruz." dedi.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kayseri’den muhalefete yüklendi. Muhalefet partilerini dedikodularla gündem oluşturmakla suçlayan Abdullah Gül, Ak Parti hükümetinin de dedikoduların aksine icraatlarla uğraştığını vurguladı.

Ak Parti hükümeti olarak ‘Laf üretmeyeceğiz, İş üreteceğiz’ sözünü prensip edindiklerini belirten Dışişleri Bakanı Gül, şunları söyledi:

“3 yılda yüzde 25 büyüdük. Bu rekor denecek bir orandır. Biz hem dengeyi sağladık hem de büyüdük. Bu zor bir iş. Önceden vergilerin tamamına yakını borç faizlerine giderdi. Şimdi bu değişti. Vergilerin borç faizlerini karşılama oranı yüzde 13’e düştü. Hazine bonosu ve tahvillere ilk defa yüzde 15 vergi koyduk. Yani rantlara da vergi getirdik. Başkaları ise boş işlerle gündemi meşgul ediyor. Açılışını yaptığımız bu dev tesislerin manşet olması yerine dedikodular manşetlerde yer alıyor. Ama biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Zaten hükümet olduğumuzda da ‘Laf üretmeyeceğiz, iş üreteceğiz.’ prensibini benimsedik. Başkalarının işi ise laf üretmek.”