ABD’ye gitmeden iktidar olacağız

Milliyetçi Hareket Partisi dün 8. Olağan Kurultayı’nı yaptı.

“Ülkücüler sokak çatışmasında yok” mesajı veren Bahçeli birlik çağrısı yaparken, önümüzdeki seçimde iktidara geleceklerini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 4. kez başkan seçildiği MHP’nin 8. Olağan Kurultayı’nda 1 saat 45 dakika süren konuşmasında Başbakan Erdoğan ve AKP hükümetine sert eleştirilerde bulundu. “Washington’a gitmeden iktidar olacağız” diyen MHP Lideri, “Milli kararlılık ve kucaklaşma kurultayı” olarak nitelendirdiği Kurultay’daki konuşmasında, özetle şu mesajları verdi:

TEMEL DEĞERLERİMİZ VAR
Üniter, laik ve milli devlet yapısı Cumhuriyetin temel değerleridir. Cumhuriyetin 83 yıllık tarihinde, bu ilkeleri benimsemekte zorlanan, reddeden ya da değiştirmeye çabalayan bedbahtların, zaman zaman beyhude çıkışlarına şahit olundu. Bu girişimler milletçe lanetlendi, hezeyan sahipleri hak ettikleri karşılığı gördü.

İÇERİDEN HANÇER
İktidardaki AKP ile Türkiyemiz kuşatılıyor, milletimiz yargılanıyor, üniter yapı sarsılıyor, değerlerimiz tartışılıyor, tarihimiz sorgulanıyor, beraberliğimiz parçalanıyor, vatanımız içeriden hançerleniyor. Türkiye, her alanda derin buhran içinde çırpınıyor. Sorunların çözümüne Türkiye merkezli bakmak ve geleceği Türkçe okumak gerekiyor. Küresel dayatmaların önündeki en önemli engel milli devlet yapısı ve bu yapının temel taşı milliyetçilik.

KIBRIS’I VERECEKLER
Dış politikada Türkiye zemin kaybetti, onuru ağır yara aldı. Dış politika AB ve ABD’nin güdümündeki teslimiyetçi politikalara kurban edildi. Türk limanlarının Rum gemilerine açılmasında AB’ye karşı sahte kahramanlık yapan Başbakan’ın derdi Kıbrıs değil yaklaşan seçimler. Seçimden sonra gerekli siyasi imkanı bulabilirse, Kıbrıs’ı Rumlara teslim için son adımları atacağından kimsenin şüphesi olmasın.

TÜRKLÜK TANIMI
Türk milliyetçiliği, Türk milletine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkesi Türk sayar. Kan bağına, soya bağlı ırkçı milliyetçilik Türk Milliyetçiliğine aykırıdır. Bunu arayanlar Avrupa’ya baksınlar.

ÇATIŞMADA YOKUZ
Hiçbir güç milliyetçileri, ülkücüleri bir sokak çatışmasının tarafı yapamayacak.

WASHİNGTON’A GİTMEDEN
Washington’a gitmeden de Ankara’da iktidar olunabileceğini dosta düşmana göstereceğiz. İktidarımızda etnik bölücülüğe son vereceğiz. Halk ile terörist ayrılacak, vatandaşlar PKK baskısı ve terörüne karşı mutlaka korunacak. Terörle mücadelede sınır ötesi harekat dahil, her türlü askeri ve diğer önlemler alınacak.

İMRALI’DAN F TİPİNE
Terör örgütü elebaşısının kalan ömrünü F tipi cezaevinde geçirmesi sağlanacak.

Kongre hatırası

KONGREYE katılan MHP’liler Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye büyük ilgi gösterdiler. Bahçeli’nin oturduğu kırmızı koltuğun yanına gelen engelli bir genç, koltuğun kenarına oturdu. Bir elini Bahçeli’nin omuzuna atan engelli genç, diğer eliyle de ’bozkurt’ işareti yaptı. Kongreye tek aday olarak giren ve yeniden seçilen Bahçeli ile gencin keyfine diyecek yoktu.

Kasımpaşalı değil Eskişehirli

MHP’nin 8. Olağan Büyük Kongresi için Ankara’ya çok sayıda MHP’li geldi. Sabahın erken saatlerinde Atatürk Spor Salonu’na giren MHP’liler üzerinde çeşitli sloganların bulunduğu dövizler de taşıdılar. Bu dövizler üzerindeki sloganlardan en çok dikkat çekenlerden biri de, “Bize Kasımpaşalılık sökmez-Eskişehirliler” oldu.

60. hükümet milliyetçi hareket

BAHÇELİ Kurultay’da herkesi MHP’ye çağırırken şöyle konuştu: Milliyetçilik sadece demir dövmek, poşu bağlamak değil. Milliyetçilik, millete kara sevdayla bağlanmaktır. Bizlere yol arkadaşlığı yapacak temiz, namuslu vatanseverleri, MHP bayrağı ve çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. Küskünlüklerle ayrı düştüğümüz arkadaşlarımıza, MHP kapısı sonuna kadar açık. 60. hükümet, Milliyetçi Hareket.