Ablasinin çalistigi isyeri soymus

BURSA - Bursa'da, ablasinin çalistigi tekstil firmasinin çelik kasasindan 23 bin YTL çaldigi öne sürülen zanli, kredi karti borçlarini ödedi.

Edinilen bilgiye göre, 24 yasindaki Ö.C, Küçükbalikli Mahallesi’ndeki bir tekstil firmasinda muhasebecilik yapan ablasi S.Y.’nin cebinden isyerine ait çelik kasanin anahtarini aldi. Bir gece yarisi camini zorladigi isyerine giren Ö.C, çelik kasayi anahtarla açip 23 bin YTL’yi aldi. Olayi arastiran polis, çelik kasada zorlama olmadigi için isyeri çalisanlari ve yakinlarini takibe aldi. Ablasi firmada muhasebecilik yapan Ö.C.’nin son zamanlarda çok para harcadigi bilgisini ögrenen polis, bu kisiyi takibe aldi. Hirsizlik Bürosu ekiplerince gözaltina alinan issiz Ö.C, sorgusunda her seyi itiraf edip yasadiklarini anlatti. 23 bin YTL’nin 4 bin YTL’lik kismini üç ayri bankaya olan kredi karti için yatirdigini anlatan Ö.C, “Paranin bir kismini dövize çevirdim. Araba kiraladim, otellerde yatip kalktim. Yaptigimdan pismanim” dedi.

Polis, gözaltina aldigi Ö.C. ile birlikte paranin 3 bin Euro’luk kismini ele geçirdi. Bayram öncesi çelik kasasi bosaltilan isyerinde ise isçilere bayram ikramiyesi için ödeme yapilacagi paranin kasada saklandigi ögrenildi. Ilk defa böyle bir ise girisen Ö.C, hakkindaki tahkikat evrakiyla adliyeye sevk edildi.