ABT sezona 2 yeni oyunla basliyor

ANTALYA - Antalya Büyüksehir Belediye Tiyatrosu (ABT), 2005-2006 tiyatro sezonunu 19 Kasim'da sahneye koyacagi "Definename" adli oyunla açiyor.

ABT, yeni sezona iki yeni oyunla giriyor. 19 Kasim’da 2005-2006 sezonunun ilk oyununu sahneleyecek tiyatro, Sinan Bayraktar’in yazip, Mehmet Özgür’ün yönettigi ‘Definename’ ile ilk defa seyircisiyle bulusacak. Aralik ayi boyunca her persembe saat 20.30 da ABT sahnesinde seyirciyle bulusacak oyunda aile, dostluk, arkadaslik ve is iliskileri sicak bir atmosferde isleniyor. Oyunda ayrica toplumun genel gerçekleri ve insanimizin kolay yoldan zengin olma hevesiyle birlikte kültürel mirasina vermis oldugu büyük zarar define arama serüveni ekseninde mizahi bir dille anlatiliyor. Antalya Büyüksehir Belediye Tiyatrosu, 2005-2006 sezonunda ‘Buzlar Çözülmeden’ adli yeni bir oyununu da seyirciyle bulusturuyor. Cevat Fehmi Baskut’un yazdigi ‘Buzlar Çözülmeden’, 26 Kasim 2005 Cumartesi saat 20.30’da ABT Sahnesi’nde Antalyali sanatseverlerin karsisinda olacak. Daha önce Antalya Cezaevi mahkumlari tarafindan sahnelenen oyunda, 60 ihtilalinden sonra yollari kardan kapanan bir Anadolu kasabasinin akil hastanesinden kaçan bir deliyi kaymakam sanmasiyla gelisen olaylari konu aliyor.

ABT sezon boyunca Yavuz Altun’un yazip, Mehmet Özgür’ün yönettigi ‘Benim Güzel Pabuçlarim’ oyunuyla birlikte ‘Zincire Vurulmus Prometheus’ adli baska bir yeni oyunu sahneye koyacak. Insanin bilinçlilik düzeyinin yükselisinin kaba güç ile akilci düsünce arasindaki çatisma içinde verildigi yeni oyunun yönetmenligini Gökhan Avkiran, yönetmen yardimciligini Erdal Gürcan ve Ömer Yavuzcan yapiyor.