Acı haberi duyan hastaneye koştu

TBMM Başkanvekili Ali Dinçer'in yoğun bakın ünitesinde bulunduğu İbn-i Sina Hastanesi'nde hayatını kaybettiği belirtildi.

13 Nisan Cuma akşamı gördüğü kanser tedavisine bağlı olarak vücudunda enfeksiyon oluşan Ali Dinçer, 13 Nisan Cuma akşamı İbn-i Sina Hastanesi’ne kaldırılmış, cumartesi günü ise yoğun bakıma alınmışt.

-CHP LİDERİ BAYKAL-

Dinçer’in vefatının ardından CHP Lideri Deniz Baykal, Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ve TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil hastaneye geldi.Taziye ziyaretinde bulunduktan sonra açıklama yapan CHP lideri Baykal, Dinçer’in uzun süredir büyük bir yaşam mücadelesi verdiğini belirterek,”Sağlık sorunları karşısında dirençle, güleryüzle mücadelesini sürdürdü.Tıbbın bütün olanakları seferber edildi.Maalesef Dinçer’i bugün kaybettik.Acımız çok büyük.Değerli, seçkin bir aydını, temiz bir vatan evladı, genç sayılabilecek bir yaşta vefat etti.Acımızı üzüntümüzü yüreğimizde taşıyoruz.” dedi.
Dinçer’in siyasetçi olarak daima karşılıklı sevgiye ve anlayışı dayanan bir ilişki anlayışını benimsediğini belirten Baykal,”Genç bir kadroyu siyasete kazandırdı.Meslek yaşamı onurlu, saygın ve örnek bir yaşamdır.”dedi.

-MEHMET ALİ ŞAHİN-

Dinçer’in vefatından büyük üzüntü duyduklarını ifade eden Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ise,”Hastalıkla mücadele ederken bile TBMM’deki görevini ihmal etmemeye özen gösterdi.CHP caimasını başsağlığı diliyorum.”diye konuştu.

-NEVZAT PAKDİL-

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil ise uyum içinde çalıştıkları değerli bir arkadaşlarını kaybetmekten dolayı büyük üzüntü içinde olduklarını belirtti

-SANDALYE SAYISI 152’YE DÜŞTÜ-

Öte yandan TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer’in vefatıyla, CHP’nin milletvekili sayısı 152’ye düşerken,
boş sandalye sayısı ise 8’e yükseldi.