Acısını Meclis Başkanı’nın telefonu alıyor

Dağlıca şehidi Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın annesi Nefise Uysal (81), 3 yıldır oğlunun acısını, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in telefonla halini hatırını sormasıyla dindirdiğini belirtti.

Antalya’nın Manavgat ilçesi Çardak köyünde yaşayan Dağlıca Şehidi Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal’ın annesi Nefise Uysal Mehmet Ali Şahin’i oğlu gibi çok sevdiğini ifade etti. Şehit annesi Uysal, Şahin’in her hafta arayarak halini hatırını sormasından mutluluk duyduğunu ifade etti.
Başkan Şahin’in en son 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 95. yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla kendisini aradığını belirten Uysal, oğlu gibi sevdiği Meclis Başkanı’na her namaz sonrası dua ettiğini söyledi. Uysal, “Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’i çok seviyorum. Her hafta arayarak gönlümü alıyor. Bir dediğimi iki etmiyor. Oğlum Mustafa adına okul yaptırdığı için kendisine hep dua ediyorum. 3 yıldır acılarımı telefon sesiyle dindiriyorum.” diye konuştu.

Dağlıca şehidi Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal, 21 Ekim 2007’de Hakkâri’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca mevkiinde teröristlerin hain saldırısında şehit olmuştu.