Adak kestiler zanlı oldular

Kayseri'de park halinde duran minibüsün üzerindeki kan lekeleri polisi harekete geçirdi.

Bu sırada aracının başına gelen sürücü, yaşadığı trafik kazasını hiçbir şey olmadan atlatması üzerine kurban kestiğini söyledi. Sürücü, araçtaki kanın da kestiği kurbanın kanı olduğunu anlatması üzerine olayın sırrı çözülmüş oldu.

Kayseri Melikgazi Kaymakamlığı önünde duran bir minibüsün üzerindeki kan lekeleri, cinayet veya trafik kazasının meydana gelmiş olabileceği şüphesiyle polisi alarma geçirdi. Minibüsün başına toplanan cinayet ve olay yeri inceleme ekipleri parmak izi ve ipucu ararken minibüs sürücüsünün gelmesiyle gerçek ortaya çıktı.

Sürücü Murat Yılmaz, yaptığı kazadan sağ kurtulduğu için adadığı kurbanı kesip kanını minibüsün üzerine sürdüğünü söyledi. Ancak bu açıklama yeterli görülmeyince minibüs sürücüsü ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

Olayın gelişmesi şöyle oldu: Melikgazi Kaymakamlığı’nda görevli polis memurları bir minibüsün üzerinde kan lekesi görmesi üzerine olayı merkeze bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, cinayet şüphesiyle minibüsün fotoğrafını çekip, giydikleri beyaz eldivenlerle ipucu aramaya başladı. Ekipler, araç içinde ceset olup olmadığını kontrol etmek için minibüsün camlarından içeriye bakmayı da ihmal etmedi. Kan lekelerinin bir insana ait olduğu şüphesine kapılan ekipler, 38 PU 891 plakalı minibüsün sürücüsünün belirlenmesi için trafik tescil şubesinden yardım istedi.

Bu arada minibüs sürücüsünün yakınlarda olduğu düşüncesiyle hareket eden ekipler, esnaftan aracın sahibini de sordu. Tüm aramalara rağmen sürücüye ulaşamayan polis, incelemelerine devam ederken aracın sahibi Murat Yılmaz, olay yerine geldi. Çok sayıda sivil polisi gören Yılmaz, ilk önce şaşkınlık geçirdi ve daha sonrada kan olayına açıklık getirdi.

Geçen haftalarda bir kaza geçirdiğini ve ölümden döndüğü için adadığı kurbanı kestiğini söyleyen Yılmaz, akan kanı da bir daha kaza yaşamamak için minibüsünün önüne sürdüğünü belirtti. Kimseyi öldürmediğini anlatmaya çalışan Yılmaz’a inanmayan ekipler, minibüsün içini kontrol etti. Herhangi bir olumsuzluğa rastlamayan ekipler, Yılmaz’ı cinayetten değil memuru oyalamaktan gözaltına aldı. Minibüs ise Reşat Vural Karakolu’na götürüldü.

İfadesi alınan şahıs daha sonra serbest bırakıldı. Araç sürücüsü, kurban kanını aracın üzerine akıttığı için pişmanlık duyarken başına gelen bu olayın ders olduğunu anlatarak, “Kurban kesen olursa benim gibi aracına kan lekelerini sürmesin” uyarında bulundu.