Adalet Bakanı’ndan FETÖ ile mücadele mesajı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den FETÖ ile mücadele mesajı geldi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Fethullahçı Terör Örgütü ile mücadelenin önemine dikkat çekti.

Bakan Gül, “Dijital kumpaslarla insanların hayatını tarumar eden FETÖ’cü zihniyetin asla unutulmaması gereken bir mücadele alanı olduğunu hatırlatmak isteriz” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara Üniversitesi ile Kişisel Verileri Koruma Kurumunun 28 Ocak Veri Koruma Günü dolayısıyla düzenlediği programda konuştu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kişisel verilerin korunması konusunda kurumların sorumluluğuna dikkat çekti. “Kişilerin kurumlarla paylaştığı bilgiler de hukukun koruması altındadır” dedi.

“Kişilerin kurumlarla paylaştığı bilgiler de hukukun koruması altındadır. Vatandaş bu bilgileri verirken kurumlara, kişilere ‘Ben sana güveniyorum, bu bilgileri gözün gibi korursun’ diyor.

Bu anlamda tüm kurumlar ve başta idare bu sorumlulukları yerine getirmesi lazım. Vatandaş verdiği bu bilgileri yarın bir gün sosyal medyada sağda solda ifşa edilecek bir hale gelmediğinde emin olması lazım. Bu konuda güvenin boşa çıkması konusunda bütün kurumların büyük bir hassasiyeti sürdürmesi gerekmektedir. Keza kişisel verileri koruma kurumu da bu anlamda önemli bir kurumsal güvence olarak vatandaşlarımızın verilerinin korunması için önemli bir adım olmuştur.”

“FETÖ’yle mücadele FETÖ’nün zihniyetiyle de mücadeledir” diyen Bakan Gül, “Dijital kumpaslarla insanların hayatını tarumar eden FETÖ’cü zihniyetin asla unutulmaması gereken bir mücadele alanı olduğunu hatırlatmak isteriz” diye konuştu.