Adalet Bakanlığı’na 65 bin YTL’lik dava

Antakyalı Ertaş, adını uçak kaçırma olayına karıştıran Adalet Bakanlığına 65 bin YTL tzminat davası açtı

Türk Hava Yolları’na (THY) ait uçağı, Tiran-İstanbul seferini yaparken Hakan Ekinci ile birlikte kaçırdığı açıklanan daha sonra da olayla ilgisinin bulunmadığı belirlenen Antakyalı Mehmet Ertaş, (28) Adalet Bakanlığı’ndan toplam 65 bin YTL maddi ve manevi tazminat talebinde bulundu.
Adalet Bakanlığına Avukatı Sinan Taş, aracılığı ile tam yargı davası açan Ertaş’ın, adının uçak kaçırma olayına karışmasının ardından psikolojik rahatsızlık geçirdiği bildirildi. Adı uçak kaçırma olayına karıştıktan sonra psikolojik rahatsızlık geçiren Ertaş’a doktorlar “Posttravmatik stres bozukluğu” teşhisi koydu.

3 Ekim 2006 tarihinde Tiran-İstanbul seferini yaparken 107 yolcu ve 6 mürettebatıyla birlikte kaçırılarak, İtalya’ya indirilen THY uçağını hava korsanı Hakan Ekinci ile birlikte kaçırdığı ileri sürülen Mehmet Ertaş’ın o günden bu yana psikolojik tedavi gördüğü bildirildi. Adının uçak kaçırma olayına karışmasının ardından çevresindekilerin kendisini dışladığını ileri süren Ertaş, uçak kaçırma olayında Adalet Bakanlığının hakkında yaptığı açıklamalardan dolayı hayatında birtakım olumsuzluklar yaşaması ile psikolojik açıdan rahatsızlık geçirdiğini iddia etti. Bu yüzden de Adalet Bakanlığı hakkında dava açtığını hatırlatan Ertaş, hakkını hukuki yollardan arayacağını ifade etti.

PSİKOLOJİSİ BOZULMASAYDI DÜĞÜN YAPACAKTI

Ertaş’ın babası Fevzi Ertaş, uçağı Hakan Ekinci ile birlikte kaçırdığı ileri sürülen oğlunun o sırada evlenmek için memleketine geldiğini hatırlattı. Kendisinin ısrarı ile memlekette nişanlanıp düğün yapmak için o gün uçakta yolcu olarak bulunduğunu dile getiren baba Ertaş, “Oğlum 29 yaşında. Onu nişanlandırmak için çağırdım uçakta başına bunlar geldi. Çok üzüldük. Oğlum yolcuyken zanlı durumuna düştü. 2 yıldan bu yana Arnavutluk’ta çalışıyordu. Son birkaç aydır ısrarla oğlumu Türkiye’ye nişan ve düğün yapmak için çağırıyordum. Ama başımıza bunlar geldi. Oğlumun psikolojisi bozulduğu için nişanı ve düğünü de biraz erteledik. Songül Semiroğlu ile söz kesmiştik.” dedi.

Ertaş’ın avukatı Sinan Taş, adı uçak kaçırma olayına karıştıktan sonra müvekkilinin psikolojik rahatsızlık geçirdiğini ve doktorların Mehmet Ertaş’a, posttravmatik stres bozukluğu teşhisi koyduğunu belirtti. Taş, 3 Ekim 2006 tarihinde Tiran-İstanbul seferini yaparken 107 yolcu ve 6 mürettebatıyla birlikte kaçırılarak, İtalya’ya indirilen THY uçağını Hakan Ekinci isimli hava korsanı ile birlikte kaçırdığı ileri sürülen Mehmet Ertaş’ın o günden bu yana psikolojik tedavi gördüğü bildirdi. Avukat Sinan Taş, müvekkilinin isminin uçak kaçırma olayına karışması nedeniyle Elazı köyündeki yakınları ve çevresinde bulunanların kendisini dışlamaya başladıklarını belirterek, “Uçak kaçırma olayında Adalet Bakanlığının hakkında yaptığı açıklamalardan sonra hayatında birtakım olumsuzluklar yaşamaya başladı ve psikolojik açıdan rahatsızlık geçirdi. Bu yüzden de Adalet Bakanlığı hakkında dava açtık ve hakkını hukuki yollardan arayacağız” dedi.