Adana ASKİ Spor’da hedef üst sıralar

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Adana ASKİ Spor Asbaşkanı Sedat Sözlü, bu yıl hedeflerinin hem ligde hem de kupada üst sıralar olduğunu söyledi.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Adana ASKİ Spor Asbaşkanı Sedat Sözlü, bu yıl hedeflerinin hem ligde hem de kupada üst sıralar olduğunu söyledi.
    Türkiye Kupası A Grubu’nda mücadele eden Adana ASKİ Spor, grup eleme maçlarını Çanakkale’de oynayacak. Grubunda ise Beşiktaş, Abdullah Gül Üniversitesi ve Edirnespor bulunuyor. Fikstürü değerlendiren Adana ASKİ Spor Asbaşkanı Sedat Sözlü, “Bu sezon ligdeki tüm takımlar iddialı. Grubumuz da karşılaşacağımız takımlar organizasyon olarak son derece saygı duyduğumuz, güçlü kadrolara sahip. Grubu lider tamamlayarak, hedeflerimizden ilkini gerçekleştirmektir. Bu konuda oyuncularımıza ve teknik ekibimize sonuna kadar güveniyoruz.” diye konuştu.

    Sezonun ilk maçında Adana ASKİ Spor, sahasında Edirnespor’u ağırlayacak. Fikstürü değerlendiren Adana ASKİ Spor Genel Menajeri Fatih Yücel de genel anlamda lig fikstüründen oldukça memnun olduklarını ifade etti. Yücel, “Uzun lig maratonunda tüm takımlarla karşılaşacağımızı düşünürsek fikstür avantajının varlığına kişisel olarak inanmıyorum. Takım olarak hedefimiz ligi üst sıralarda tamamlayarak play-off eşleşmelerindeki yerimizi alabilmektir. Aynı zamanda ligin yeni organizasyonlarından birisi olarak Adanalı basketbol severlere seyir zevki yüksek müsabakalar izlettirmek, kazanma isteğini her dakika sahaya yansıtacak bir ekip oluşturmak istiyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda tüm sporcularımıza ve çalışma arkadaşlarıma, teknik ekibimize başarılar diliyorum.” dedi.

ANTRENÖR KAAN ARTUN: RAKİPLERİMİZİN TAMAMINI CİDDİYE ALIYORUM
Adana ASKİ Spor Antrenörü Kaan Artun, fikstürle ilgili şunları söyledi: “Türkiye kupası gruplarından ve lig fikstürümüzden memnunum. Bu sezon hedefleri olan bir takım oluşturabilmek için transferlerimizi yaptık ve çalışmalarımızı bu yönde gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden rakiplerimizin kim olduğu veya nasıl mücadele ettiğinden öte, bizim takım olarak ortaya koyacağımız basketbol ve mücadele çok daha önemli. Lig veya kupada tüm rakiplerimizi ciddiye alarak hazırlıklarımızı yapacağız. Hedefimiz öncelikle Türkiye Kupasında 8’li finallere kalmak olacaktır. Ligde tüm takımlarla sezon boyu oynayacağımız için hafta hafta düşünüp her rakibe ayrı hazırlanmak zorundayız. Lige kendi evimiz de oynayacağımız bir müsabaka ile başlamak, takımımız için bir avantaj diye düşünüyorum. İlk hafta kazanarak başlamak motivasyonumuzu daha da yukarı çekecektir. İlk hafta rakibimiz iyi bir takım oluşturan Edirnespor oldu.”
CİHAN