Adana Botaş Dynamo Kursk maçı hazırlıklarını sürdürüyor

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) mücadele eden Adana Botaş, EuroCup A Grubu'nda perşembe günü oynayacağı Dynamo Kursk maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde (TKBL) mücadele eden Adana Botaş, EuroCup A Grubu’nda perşembe günü oynayacağı Dynamo Kursk maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Hazırlıklarına Baş Antrenör Aziz Akkaya yönetiminde devam eden Adana Botaş’ta moraller yerinde. Antrenmanda oyuncuların birbirleriyle sürekli konuşmaları teknik heyetin de yüzünü güldürdü. Ligde Beşiktaş’ı farklı mağlup eden kırmızı beyazlılar, Dynamo Kursk maçını da kazanmak istiyor. Günü çift antrenman yaparak değerlendiren Adana Botaş, sabah kuvvet çalışması yaparken öğleden sonra maçın taktik çalışmasını gerçekleştirecek.

Botaşspor Başantrenör Aziz Akkaya, hazırlıklarının iyi gittiğini belirterek, Avrupa kupalarında başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Akkaya, “Bu anlamda EuroCup ilk maçında deplasmanda Antakya Belediyesini mağlup ettik. Gruplar ikinci maçında ise perşembe günü saat 19.00’da kupanın güçlü takımlarından Dynamo Kursk ile karşılaşacağız. Rakibimizin gücünü bilerek sahaya çıkacağız. Bu maç çok zor olacak ama elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu zorlu maçta taraftarımıza büyük iş düşüyor. Adanalıların salonu doldurarak takımlarını desteklemeleri bizler için çok önemli.” şeklinde konuştu.