Adana BTÜ Perakende Akademisi ilk mezunlarını verdi

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) ile Ziylan Grup ortak çalışmasıyla geçen kasım ayında başlayan 'Perakende Akademisi' ilk mezunlarını verdi.

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) ile Ziylan Grup ortak çalışmasıyla geçen kasım ayında başlayan ‘Perakende Akademisi’ ilk mezunlarını verdi. Mezuniyet töreni, Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy başta olmak üzere üniversitenin üst yönetimi, akademik ve idari kadrosu ile Ziylan Grup Perakende Grup Başkanı Oktay Şahin ve Ziylan Grup yönetici, çalışan ve kursiyerlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Adana BTÜ Sürekli Eğitim Merkezi tarafından yürütülen eğitimlerde Adana, Mersin, Tarsus, İskenderun, Osmaniye, Antakya, Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta bulunan Ziylan Grup personellerinin mesleklerinde uzmanlaşmaları ve sektöre yeni personeller kazandırılması hedeflendi.

Törende söz alan Ziylan Grup İnsan Kaynakları Direktörü Gökçen Dervişoğlu, bu akademimin, çalışanların eğitimine verilen önemin bir göstergesi olduğunu belirtti. Dervişoğlu, “Şimdiye kadar toplam 7 programda 1050 çalışanımız bu eğitimlerden mezun oldu. Adana BTÜ ile yaptığımız eğitim çalışmalarında, çalışanlarımızdan olumlu geri bildirimler aldık. Bize üniversitenin kapısını açan Adana BTÜ ailesine teşekkür ediyor, mezun olan arkadaşlarımızı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Adana BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu, işbirliği süresi içinde Ziylan Perakende Akademisi ile verimli bir eğitim süreci geçirdiklerini vurguladı. Prof. Dr. Özsoylu, “Perakende, her geçen gün önemi artan bir sektör. Türkiye bu sektörde hızla ilerleyen ve dünya çapında üst sıralarda yer alan bir ülke. Bu bakımdan bu sektöre yönelik eğitim almalarının kursiyer arkadaşlarımıza önemli katkı sağlayacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Ziylan Perakende Grup Başkanı Oktay Şahin yaptığı konuşmada “Öncelikle bu üniversitenin çatısını bizlere açan başta Rektörümüz Prof. Dr. Adem Ersoy olmak üzere tüm üniversite çalışanlarına teşekkür ediyorum. Başarmak, başarılı geçen bir sürecin sonucudur. Bu sebeple başarmak için kendinize sürekli bir şeyler katmalısınız. Sahip olduklarınızı yönetecek doğru insan kaynağını sağlayamazsanız, çok kısa sürede bir hiç olursunuz. Bu yüzden bu eğitim programlarına önem verip ciddiyetle yaklaşıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, konuşmasında profesyonelliğin ve uzmanlaşmanın önemine değindi. Prof. Dr. Ersoy, “Şirketlerin profesyonelleşmesi ve kurumsallaşması ülke ekonomisine büyük bir ivme ve dinamizm katacaktır. Perakende sektörü ülkemizde ve dünyada lokomotif sektörlerden biridir. Küresel dünyada bu sektördeki rekabet giderek artmaktadır. Müşteri memnuniyetinin önem kazandığı perakende sektöründe bu memnuniyeti sağlayacak olanlar, siz çalışanlarsınız. Bu eğitimlerin amacı sizlere alanlarınızda uzmanlık kazandırmaktır. Burada aldığınız eğitimleri uygulamaya dönüştürdüğünüz ölçüde başarılı olursunuz. Bugün kurslarını başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan arkadaşlarımızı gönülden tebrik ediyor, Ziylan Grup yöneticilerine, çalışanlarına, üniversitemiz bünyesinde emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından eğitimleri gerçekleştiren akademik kadroya ve mağaza yöneticisi, kasa sorumlusu, satış danışmanı dallarında dereceye giren kursiyerlere plaket verildi. Tören, akademiyi başarıyla bitiren kursiyerlerin üniversite bahçesinde kep atmasıyla sona erdi.