Adana’da 22 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

Adana'da jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonlarda 22 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi, bir kişi gözaltına alındı.

Adana’da jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonlarda 22 bin litre kaçak akaryakıt ele geçirildi, bir kişi gözaltına alındı. Haberleşme ve enerji kablolarını çaldıkları belirlenen 4 kişi de yakalandı.

        İl Jandarma Komutanlığı’nca, Seyhan’ın Büyükdikili beldesi mevkii D-400 karayolu üzerinde faaliyet gösteren R.Ö.’ye ait akaryakıt istasyonuna tanker ile kaçak akaryakıt getirilerek satışa sunulacağı ihbarı üzerine İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Seyhan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ortak çalışma başlattı. Ekipler, takip sonucu tanker ile akaryakıt getirerek yer altı tankına boşaltmaya çalışan R.Ö.’yü suçüstü yakaladı. 22 bin litre kaçak gaz yağına el konulurken, adli mercilere sevk edilen R.Ö., ifadesinin ardından serbest kaldı.

        Bu arada, Feke ve Kozan’da Telekom’a ait haberleşme ve enerji kablolarını çaldıkları belirlenen E.Y., H.Ö., A.K. ve H.Y. yakalandı. Bu kişilerin evlerindeki aramalarda 6 bin 216 metre kablo ele geçirildi. Adli mercilere sevk edilen 4 kişi tutuklanarak Saimbeyli Kapalı Cezaevi’ne konuldu. Bu arada, el konulan kablolar da Türk Telekom Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.