Adana’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Düzenlenen törene Vali Hüseyin Avni Coş, 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, askeri ve mülki erkan, meslek oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Merasimde saygı duruşunda bulunulup, askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Vali Hüseyin Avni Coş, cumhuriyetin 89’uncu yılının milletçe daha fazla kenetlenmiş şekilde büyük bir coşku içinde kutlandığını söyledi. Cumhuriyetin, sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesi olduğunu vurgulayan Coş, yayınladığı yazılı bayram mesajında, “Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesidir. Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, CADDE ve MEYDANLARI BAYRAKLARLA DONATTI

Bu arada Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıldönümü nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi, şehrin ana meydan ve bulvarlarını Türk bayraklarıyla donattı. Adanalıların Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutlamaları için tüm imkanlarını seferber ettiklerini kaydeden Belediye Başkan Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, şehrin çeşitli yerlerini onbinlerce Türk Bayrağı ile süslediklerini vurguladı. Kutlamalar kapsamında yarın akşam saat 21.00’de Menderes Spor Salonu’nda ünlü sanatçı Ebru Gündeş’in ücretsiz konser vereceğini bildiren Aldırmaz, “Bu konsere tüm halkımız davetlidir.” şeklinde konuştu.