Adana’da geçen ay bin 54 trafik kazası meydana geldi

Adana'da geçen ay meydana gelen bin 54 trafik kazasında 819 kişi yaralanırken, 8 kişi de hayatını kaybetti.

Adana’da geçen ay meydana gelen bin 54 trafik kazasında 819 kişi yaralanırken, 8 kişi de hayatını kaybetti.

Valilikten yapılan açıklamada, polis ve jandarma trafik ekipleri tarafından ekim ayında 119 bin 91 aracın kontrol edildiğini, bunlardan kusurlu bulunan 30 bin 629 araç sürücüsüne 6 milyon 555 bin 638 TL para cezası tatbik edildiği belirtildi.

Ekim ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 475 sürücü mahkemeye sevk edilmiş, 406 sürücünün ehliyetine el konulurken, bin 387 araç da trafikten men edildi. Alınan önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle, 625 maddi hasarlı, 423 yaralamalı, 6 ölümlü olmak üzere meydana gelen bin 54 trafik kazasında 819 vatandaş yaralanırken, 8 kişi de hayatını kaybettiği ifade edeldi.

Valilik açıklamasında, “Trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu polis ve jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın desteklerine büyük ihtiyaç vardır.” denildi.