Adana Demirspor 3 futbolcuyla anlaştı

PTT 1.Lig takımlarından Adana Demirspor, transfer sezonunun son gününde 3 futbolcuyla daha anlaşmaya vardı.

PTT 1.Lig takımlarından Adana Demirspor, transfer sezonunun son gününde 3 futbolcuyla daha anlaşmaya vardı.

Kardemir Karabükspor’dan Birol Hikmet 2 yıl, Atilla Aybars Garhan 1 yıl ve Giresunspor’dan kaleci Recep Öztürk 1 yıllığına mavi-lacivertli kulüple anlaştı.

Aytaç Durak Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mustafa Tuncel, 2. Başkan Mehmet Gökoğlu, Basın Sözcüsü Yüksel Yavuz ve basın mensupları katıldı.

Sezon başında Süper Lig hedefiyle yola çıktıklarını, bu nedenle Süper Lig ağırlıklı futbolcuları transfer ettiklerini söyleyen Kulüp Başkanı Mustafa Tuncel, “Transfer dönemi bu akşam sona eriyor. Biz yaklaşık 2 aydır kendi kulüp politikamıza uygun transferler yaptık. Öncelikle geçen yıl takımımızda herkesin takımda kalmasını istediği arkadaşlarımızla sözleşme yaptık. Normalde her takım, en az 24 kişilik kadroyla takım çalışmak, lige hazırlanmak mecburiyetinde. Biz bu sene baştan hedefimizi koyduk. Dedik ki biz Süper Lig’e çıkacağız. Yönetim, futbolcu ilişkileri, futbolcuların kendi aralarındaki anlaşmaları, şampiyonluğa inanmaları bizi şampiyon yapacaktır. Mucizeyi biz başka yerde aramayacağız. Bu arkadaşlarımızla devre arasına kadar yolumuza devam edeceğiz ve en iyi dereceyle birinci bölümü kapatacağız.” diye konuştu.

Şampiyonluk hedefine ulaşmayı istediklerini kaydeden Basın Sözcüsü Yüksel Yavuz da oluşturulan kadroyla Spor Toto Süper Lig’e çıkacaklarını belirtti.

Adana’nın Spor Toto Süper Lig hayalini gerçekleştirmek istediklerini ifade eden oyunculardan Recep Öztürk, “Bu sabah yeni takımımla birlikte ilk antrenmanıma çıktım. Çok uyumlu ve muhteşem bir hava gördüm. 2 kez Sakaryaspor’da, 1 kez de Konyaspor’da şampiyonluk yaşadım. İnşallah 4. şampiyonluğumu da çok büyük bir camiaya sahip olan Adana Demirspor’da yaşamak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Köklü bir takıma gelmenin kendisini mutlu ettiğini söyleyen Birol Hikmet ise “Adana Demirspor’a benim gelmemi sağlayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Spor Toto Süper Lig takımlarının beni istemesine rağmen, hedefi Süper Lig olan Adana Demirspor’u tercih ettim. Çünkü tarihi kulübümüz, sezon sonu şampiyon olacak. Ben de Eskişehirspor, Karabükspor ve Diyarbakırspor’da toplam 3 kez şampiyonluk yaşadım. Adana Demirspor’a 4. şampiyonluğumu yaşamaya geldim.” ifadelerini kullandı.