Adana Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve eşi emekliye oldu

Adana Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Kaya Kılıçoğlu ve Çukurova Devlet Hastanesi'nde göz doktoru olarak hizmet veren eşi Jale Kılıçoğlu ile birlikte emekliye ayrıldı.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesini bitirdikten sonra bir çok ilde pratisyen hekim ve çocuk hastalıkları uzmanı olarak görev yapan Adana Numune Hastanesi Başhekim Yardımcısı Kaya Kılıçoğlu, 35 yıllık hizmetini tamamlayarak emekliye ayrıldı.

Emekliye ayrılan Kılıçoğlu çiftine mesai arkadaşları Hekimevi’nde veda yemeği verdi. Oldukça duygusal anların yaşandığı proğramda Kılıçoğlu çiftine bir de plaket verildi. Çalışma arkadaşları ile eğlenen Dr. Kaya Kılıçoğlu, “Devletime 35 yıl hizmet etmekten gurur ve onur duydum.” diye konuştu.

Evli ve 2 çocuk babası Dr. Kaya Kılıçoğlu, 1947 yılında Adana’da doğdu. Göz Doktoru Jale Kılıçoğlu ile evli olan Dr. Kaya Kılıçoğlu, 1972 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’daki sağlık ocaklarında pratisyen hekim olarak görev yaptı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olduktan sonra Adana Devlet Hastanesi’nde uzman olarak göreve başladı. Adana Devlet Hastanesi’nde 8 yıllık hizmetinde Çocuk Servisi’nin kurulmasında öncülük etti. Daha sonra Adana SSK Hastanesi ve son olarak da Adana Numune Hastanesi’nde görev aldı.

Numune Hastanesi kurulduğundan beri burada çeşitli görevler üstlenen Dr. Kaya Kılıçoğlu Başhekim Yardımcısı olarak emekliliğini istedi.

Adana Çukurova Devlet Hastanesi’nde göz doktoru olarak hizmet veren eşi Dr. Jale Kılıçoğlu ile birlikte emekliliğini istedi. Dr. Kaya Kılıçoğlu, mesleğini Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde sürdürecek.