Adana’da oksijen tüpü patladı (2)

Adana'da Telekom görevlilerinin yeraltındaki çalışmaları sırasında meydana gelen patlamada, 1 kişi öldü 4 kişi yaralandı.

Seyhan Türk Telekom Müdürlüğü’nde görevli 4 kişi sabah saatlerinde Kemal Yüzgeç Bulvarı Mıdık yol kavşağındaki Telekom’a ait yeraltı kablolarının bakımı yapmak için çalışma başlattı.

Bu sırada, henüz bilinmeyen bir sebeple oksijen tüpü patladı. İşçilerden Ertan Karataş olay yerinde parçalanarak hayatını kaybederken Halil Sarıkayalı (35), Şerif Gökçe (45) ve şoför Selahattin Sarı ile yoldan geçmekten olan Engin Aşkın (29) yaralandı. Yaralılar, Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi, Numune ve Yüreğir Başkent Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Emniyet Olay Yeri İnceleme ekipleri, patlamada parçalanan sınai oksijen tüpünü incelemeye aldı. Telekom yetkilileri, bakım çalışmalarının rutin bir çalışma olduğunu belirterek, olayın gaz kontrolü sırasında yaşandığını bildirdi.

Yağmur sularının kablonun içine girmesini engellemek için oksijen basıldığını hatırlatan yetkililer, kazanın bu sırada yaşandığını anlattı. Olayın sebebi ise teknik incelemelerin ardından ortaya çıkacak.