Adana’da önce tescil alıp sonra kebap salonu açtılar

Adana Ticaret Odası'nın (ATO) verdiği Adana Kebabı Tescil Belgesi'ni alan iki kardeş, lokanta açarak kebapçılık sektörüne girdi.

Açılışa katılanlar içerisinde lahmacun ve pidenin de olduğu ızgara türü kebap ikram edildi. Kebapçı açılışınta bu sefer görmeye alışık olduğumuz izdiham manzaralarının yerine herkes masada oturup önüne servis yapılmasını bekledi.

Adana’nın Yüreğir ilçesinde yıllardır ayakkabı sektöründe hizmet veren Fahri ve Abdulkadir Kaplan adlı iki kardeş ilk defa girdikleri kebap sektöründe ilginç bir açılış yaptı. ‘Vizyon Kebap’ adını verdikleri lokantada kebap adına her türlü hizmeti veren, 15 personelin bulunduğu işletmede içerisinde 30 yıllık aşçılık yapan ustalar bulunuyor.

Fahri Kaplan, amaçlarının Yüreğir’de nezih bir ortam açarak hizmet vermek istediklerini söyledi. Seyhan ilçesine göre daha geri kalmış bir bölge olduklarını kabul eden Kaplan, “İnsanlarımız daha önce yemek veya kebap adına bir şeyler yemek için Seyhan’a gidiyordu. Biz de mülkü bize ait olan bu yeri düşündük. Küçüklüğümüzde daha önce çalıştığımız lokantacılığa soyunarak hizmet vermek istedik. 6 saat boyunca gelen konuklarımıza kebap ikram ettik. Amacımız hizmette kalite, fiyatta ucuzluk. İşyerimiz dışarıdan lüks bir görüntü verebilir ancak, fiyatlarımız gayet uygundur” dedi.