Adana’nın Taşköprü’sü yaya trafiğine kapatıldı

Adana'nın tarihi simgelerinden Taşköprü, restorasyon çalışmaları sebebiyle araç trafiğinden sonra yaya trafiğine de kapatıldı.

Yol yürümek yerine biran önce karşıya geçmek isteyen vatandaşlar cambazlık yapıp kapının üstünden atlamaya çalıştı.

Sabah saatlerinde yüklenici firma elemanlarının köprü üzerinde iş makinaları ile yaptığı çalışmalar sebebiyle köprü 2 yönlü olarak yaya trafiğine kapatıldı.

Seyhan ve Yüreğir ayağına yapılan kapılar kapatılınca vatandaşlar karşılıklı olarak köprüden geçemez oldu. Her zaman karşı yöne geçiş için en kestirme yol olarak görülen köprünün başlangıçta trafiğe kapatılması yayaları şaşırttı. Kapıyı açıp karşıya geçmek isteyenlere görevliler ile polis engel oldu. Trafik polisleri vatandaşları Girne veya Regülatör köprüyü kullanmaları konusunda uyardı. Yüklenici firma yetkililerinin öğle yemeği paydosu verdiği saatlerde vatandaşlar cambazlıklarını göstermeye başladı.

Karşıya geçmek için yaklaşık 3 metre yüksekliğindeki kapıya tırmanan bazı vatandaşlar düşüp yaralanma pahasına karşıya geçmeyi başardı. Kapıya tırmanmayı gözüne kesteremeyenler ise biraz daha fazla yürüme uğruna köprüden geçme fikrinden vazgeçti. Çok sayıda vatandaşın kapı önünde birikmesi üzerine tekrar gelen trafik polisleri vatandaşları bir kez daha uyararak köprüyü kullanmamalarını istedi.