Adapazarı’nda bir taksici gasp edildi

Adapazarı'nda bir taksiye müşteri olarak binen şahıs, taksi şoförünü silahla etkisiz hale getirdikten sonra gasp etti.

Edinilen bilgiye göre, Tepekum Mahallesi Sakarya Caddesi üzerinde bulunan bir taksi durağına gece saat 23:15 sıralarında gelen 50-55 yaşlarındaki bir şahıs, Ali Maden (35) isimli taksi şöförüne Dörtyol Modern Sanayi Sitesi’ne gitmek istediğini söyleyerek, araca bindi.

D-100 Karayolu Artvin Sanayii Sitesi yakınlarına gelindiğinde arka koltukta oturan şahıs taksi şoförüne silah çekerek aracı kenara çekmesini istedi. Silahla etkisiz hale getirdiği taksi şoförünün cep telefonu ile 70 YTL’sini alan gaspçı, taksiden inerek yaya olarak kaçtı.

Taksi sürücüsü ise, yaşadığı şoku üzerinden atar atmaz yakında bulunan bir bekçi kulübesine giderek polisi aradı. Gasp ihbarını alan polis, olay yerine çok sayıda ekip sevketti. Kısa sürede olay yerine gelen polis, taksi sürücüsünden aldığı eşgal doğrultusunda bölgede gaspçının peşine düştü. Taksi sürücüsünü ekip otosuna bindiren polis çevrede zanlıyı aramaya başladı. Ancak yapılan tüm aramalara rağmen zanlıya ulaşılamadı.

Öte yandan, kriminal ekiplerin inceleme yapması için taksi Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Gasp edilen taksi sürücüsü Maden, zanlının duraktan aracına bindiğini ve sanayiye gideceğini söylediğini belirterek, şunları söyledi; “Hiç anlayamadım, duraktan bindi arabaya. Bana sanayiye gitmemi söyledi. Ben de sanayiye geldim. Burada birini alacaklarını ancak şahsın gelmediğini söyleyerek küfretti. Daha sonra silah çekerek aracı durdurmamı istedi. Benden paramı ve cep telefonumu istedi. Günlük hasılat olan 70 YTL ile cep telefonunu alarak kaçtı.”