Adapazarin’da taksici cinayeti

SAKARYA - Adapazari merkeze bagli Horozlar Köyü'nde terk edilmis bir ticari takside, aracin sahibi olan taksici gögsünden vurulmus halde, yerde ölü olarak bulundu.

Vatandasin ihbariyla olay yerine gelen jandarma ekipleri inceleme yapti. Üsküp’ün Adapazari Yeni Camii taksi duragina kayitli oldugu ögrenildi. Olay yerine gelen savci inceleme yaparak, belediyeden cenaze arabasi istendi. Cenaze arabasinin gecikmesi üzerine Üsküp’ün cesedi, Cumhuriyet Savcisi’nin talimatiyla jandarma minibüsüne konularak, incelenmek üzere Sakarya Devlet Hastanesi morguna kaldirildi. Üzerinden saglik karnesi ve kimligi çikan taksicinin en son aksam saatlerinde durakta görüldügü ögrenildi. Taksicinin aracina müsteri kiliginda giren faili meçhul kisi ya da kisilerce öldürülmüs olmasi ihtimali üzerinde duruluyor.
Bu arada, olay yerine gelen Adapazari Taksici ve Dolmusçular Dernegi Baskani Selçuk Sorgut, yaptigi açiklamada, cinayete çok üzüldüklerini, 1 hafta önce yapilan Adapazari’nda yapilan Otomobilciler Odasi Baskanligi seçimleriyle olayin bir ilgisinin olamayacagini söyledi.
Jandarma olayla ilgili genis çapli inceleme baslatti.