Adem kurtarılamadı

Taksim'deki yılbaşı kutlamaları sırasında maganda kurşunuyla yaralanan ve bayramın 3. günü beyin ölümü gerçekleşen üniversite öğrencisi Adem Doğan (20), bu sabah yaşamını yitirdi.

Hastane önünde acılı haberi alan anne Fatma Gül Doğan gözyaşları arasında, “Benim canımı yakanların Allah da kendi ciğerlerini yaksın. Benim yavrumun suçu neydi? Niye aldılar benim elimden. Yavrumu öldürenlerin elleri kırılsın. ” diye feryat etti.

Taksim’de yılbaşı kutlamaları sırasında başına isabet eden maganda kurşunuyla ağır yaralanan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Adem Doğan, olayın ardından Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanenin yoğun bakım servisindeki tedavisine rağmen bayramın 3. günü beyin ölümü gerçekleşen Doğan’ın bu sabah kalbinin durduğu öğrenildi.

Ölüm haberiyle hastane önünde bekleyen Doğan’ın yakınları ve arkadaşları yasa boğuldu. Gözyaşlarını tutamayan anne Seher Gül Doğan, “Benim canımı yakanların Allah da kendi ciğerlerini yaksın. Benim yavrumun suçu neydi? Niye aldılar benim elimden . Yavrumu öldürenlerin elleri kırılsın. Benim oğlum vatanını çok severdi. Onun beyninden vatana hayırlı bir evlat çıkacaktı. 3 yıl daha sabredemediler. Bir tanecik ciğerimdi, ciğerimi yaktılar.” diyerek feryat etti.

Anne Doğan Türkiye’nin şiddet olaylarında Irak ve Filistin’i geçtiğini belirterek, “Yavrumu gül gibi yetiştirdim, içi dışı altın gibiydi. Eğlencede tak tak, savaşta tak tak. Burası Filistin ve Irak’ı geçti.” dedi. Yılbaşı kutlamaları sırasında yeterli güvenlik önlemi alınmadığınıda öne süren anne Doğan, sorumlularının biran önce bulunmasını istedi.

Baba Ahmet Doğan ise oğlunun katillerinin bulunmasını isteyerek, “İstanbul dağbaşımı? Katil bulunsun. Niye vurdular oğlumu? Bunu yapan çıksın ortaya.” şeklinde konuştu. Abla Nurdan Doğan da “Melekti o. Kim yaptıysa bulunsun, üstünü örtmesinler başka bir şey istemiyorum. ” dedi.