Adliye’de çıkan yangın paniğe yol açtı

Gaziantep Adliyesi'nde sabah saatlerinde çıkan yangın çalışanlarına korkulu anlar yaşattı.

Edinilen bilgiye göre, saat 08.00 sıralarında kalorifer kazanının brülöründen kaynaklanan bir teknik arızadan dolayı yangın çıktı. Kalorifer görevlisinin zamanında itfaiyeye haber vermesi üzerine yangın büyümeden önlendi.

Yaklaşık 1.5 saatlik bir çalışma sonucunda söndürülen yangında, itfaiye erleri önce kalorifer kazanın kapısının kilitli olmasıyla zor anlar yaşadı. Daha sonra kapının kilidini kıran itfaiyeciler içeride mahsur kalan kalorifer dairesi görevlisini kurtardıktan sonra yangına müdahale etti.

Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu başta olmak üzere tüm çalışanlar adliye önünde endişeli bir bekleyiş içerisine girdi. Polisin gelen vatandaşları, “Bugün adliyede yangın var hizmet verilemiyor” diyerek geri çevirdiği adliyede vatandaşlar da kapıda bekledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfiye Müdürü Mustafa Karakuş, yangın ihbarını saat 08.00’de aldıklarını ve kısa bir süre içinde müdahale ettiklerini söyledi. Karakuş, yangının brülör kazanında teknik bir hatadan kaynaklandığını ve sadece maddi zararın bulunduğunu belirtti.