Adliyeden kaçan kelepçeli zanlı polis ekiplerini harekete geçirdi

Bursa'da, 'hırsızlık' zanlısı bir genç, elleri kelepçeli halde adliye önünden polis ekibinin elinden kaçtı.

Bursa’da, ‘hırsızlık’ zanlısı bir genç, elleri kelepçeli halde adliye önünden polis ekibinin elinden kaçtı. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, zanlının kaçtığı bölgeyi ablukaya aldı. Yapılan tüm aramalara rağmen zanlı henüz yakalanamadı.

Osmangazi ilçesinde hırsızlık olayına karıştığı ileri sürülen Y.D. (19) Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. İddiaya göre, emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan Y.D., adliye önünden polis ekibinin elinden kaçtı. Elleri kelepçeli olmasına rağmen hızlıca koşan zanlı, kısa sürede izini kaybettirdi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi, telsiz anonslarıyla zanlının kaçtığı Demiryolu Caddesi ve alt taraftaki Selamet Mahallesi’ne çok sayıda motosikletli ve araçlı polis ekibi yönlendirdi. Ekipler, ara sokaklardaki metruk bina ve iş yerlerini aradı. Zanlının bir binanın çatısında görüldüğü yönündeki ihbar üzerine, Yunus timi ekipleri çatılarda da arama yaptı. Yapılan tüm aramalara rağmen zanlı yakalanamadı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında zanlının aranmasına devam ediliyor.