Adnan Ağca; ‘Kardeşim Mesihtir’

Yargıtay tarafından bozulan tahliye kararının ardından dün gece tekrar cezaevine konulan Mehmet Ali Ağca’nın kardeşi Adnan Ağca ve kendilerini ülkücü olarak tanıtan bir grup, Kartal Cezaevi önünde basın açıklaması yaptı.

Kardeşinin yeni bir İncil yazdığından, Vatikan tarafından Mesih olarak kabul edildiğine kadar pek çok konuda konuşan ve ilginç iddialarda bulunan Adnan Ağca ve beraberindeki grup, tekbir getirip bindikleri otomobillerde çaldıkları mehter marşı eşliğinde cezaevinden ayrıldı.

Kartal H Tipe Cezaevi önünde saat 12:00 sıralarında toplanan Adnan Ağca ve 20 kadar vatansever tabir ettiği yakını ellerinde ”Çifte standarda Hayır”, ”Yargı Medyanın Oyuncağı mı Oldu”, ”En Büyük Terörist Dursun Karataş”, ”Adaletin Kılıcı’nın Tek Tarafı Kesiyor Basının Çift Tarafı Kesiyor” yazılı pankartlar açtı. Açıklamasına Yargıtay’ın bozma kararını eleştirerek ”Türk Adaletine Deniz Baykal’ın dediği gibi taciz ve tecavüz var ”diyerek başlayan Adnan Ağca kararı ”İğrenç”olarak nitelendirdi. Kardeş Ağca ”Türk Adaletine ağır bir tecavüz vardır. Bu kararı kamuoyunun ve Türk Milletinin taktirine bırakıyoruz, kardeşim bin yıl yatsa kimse sormayacak istiyorsunuz ki, kardeşim burada ölsün, ancak Türk Milleti buna asla müsaade etmeyecektir.” dedi.

Adnan Ağca, ”ister inanın ister inanmayın Mehmet Ali Ağca Mesih’dir Mehdi’dir yeni bir İncil yazıyordu ,Vatikan kardeşimin Mesih olduğunu kabul etmiştir. Kardeşim hayatını ve ülküsünü bu milletin uğruna adamıştır.” diye konuştu. Grup bu sırada Adnan Ağca’nın tekbir diye bağırmasının ardından tekbir getirdi.

Mehmet Ali Ağca’nın cezaevinden çıkmasından sonra sadece 3 gün birlikte kalabildiklerini anlatan Adnan Ağca tahliyesinden dolayı çok sevinçli olduğunu ancak dışardaki hayatın kardeşini çok zorladığını söyledi. Adnan Ağca, Mehmet Ali’nin ilk kez porselen tabakta yemek yediğini, yağmuru hissettiğini özgür bir ortamda duş aldığını söyledi.

Bozma kararına itiraz edeceklerini söyleyen Adnan Ağca, haklarında soruşturma açılma tehlikesi bulunan savcı ve hakimlerin bu işin üzerine gidemeyeceğini söyleyerek tepki gösterdi. ”Hangi savcı hangi hakim bu işin üzerine gidebilir.” diyen Ağca, tahliye kararının bozulmasından önce bakanlıkta bir odaya sokulan hakim ve savcıların bakan tarafından tehdit edildiğini öne sürdü.

Sık sık tekbir sesleri ile kesilen açıklamanın sonunda Adnan Ağca tehditler savurdu. Altı çocuğunun bulunduğunu söyleyen Adnan Ağca ”Altı çocuğum var altısı da Memmet Ali Ağca olacak, üzerimize gelirseniz ektiğinizden fazlasını biçersiniz.”dedi.

Açıklamaların ardından grup otomobillere binerek cezaevi önünden ayrıldı.