Adnan Polat: 563 Adnan Öztürk: 291

Galatasaray Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda oy kullanma işlemi sona erdi.

.Saray Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı sona erdi.Mevcut başkan Adnan Polat ile eski yöneticilerden Adnan Öztürk’ün, sarı-kırmızılı kulüpte 95. dönemi kapsayan 2 yıllık kulüp başkanlığı için yarıştığı seçimlerde, kayıtlı 10 bin 824 üyeden, aidatını yatıran 7 bin 521’i oy kullandı.

Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen kongrede, saat 15.00 itibariyle sandıklar kapatılırken, toplam 24 sandık Tevfik Fikret Salonu’na getirildi.
Sandıklarda oy sayımına geçilirken, başkan adaylarından Adnan Polat salonun alt bölümünden, Adnan Öztürk ise balkondan sayımı takip etti.

1 NOLU SANDIK
ADNAN POLAT: 152
ADNAN ÖZTÜRK: 66

2 NOLU SANDIK
ADNAN POLAT: 132
ADNAN ÖZTÜRK: 57

3 NOLU SANDIK
ADNAN POLAT: 146
ADNAN ÖZTÜRK: 80

4 NOLU SANDIK
ADNAN POLAT: 133
ADNAN ÖZTÜRK: 88

ADNAN POLAT’IN AÇIKLAMALARI

Galatasaray Kulübü’nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın açılışında konuşan başkan Adnan Polat, görev yaptıkları iki dönemde önemli projeler başlattıklarını, önümüzdeki iki yılın bu projelerin bitme dönemi olacağını söyledi.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda yapılan kongrede, Galatasaray Kulübü’nün tarihi bir gününü yaşadıklarını anlatan mevcut başkan ve yeni dönem için de başkan adayı olan Polat, ”Seçimlerin en güzel tarafı, bütün dostlarımızı, kardeşlerimizi ve ağabeylerimizi bir arada görme imkanı bulmamızdır. Biz kulübün denetlenmesi, kurumsallaşması, şeffaflaşması konusuna önem verdik. Dışarıda bir arkadaşımız bana şeffaf olan sandıkları gösterip, ‘Biraz abartmadınız mı’ diye sordu. Bundan sonra Galatasaray sandıkları şeffaf olacak” dedi.

Mart ayı içinde, görev yaptıkları 24 ayın en yoğununu yaşadıklarını kaydeden Adnan Polat, şunları söyledi:

”Başlatmış olduğumuz projelerin hepsi mart ayının içine denk geldi. Biz de zamanımızın büyük bölümünü kulübün peşinde koşmakla geçirdik. Projeleri başlattık, şimdi iki sene öncesine kadar çok daha ekonomik olarak istikrarlı döneme girdik, sportif olarak yapılanmaların neticelerini almaya başladık. Dilerim ki, iki sene sonra daha iyi bir tablo olur. Dört sene önce seçimde aday bulamazken, 2 sene önce listemize insanları ikna etmek için zorlanırken, bugün yönetimime girmek isteyen 100’den fazla arkadaşımız oldu. Bu, şunu gösteriyor; biz Galatasaray’da iyi şeyler yaptık ki, yönetime girme isteği arttı. İnşallah iki sene sonra seçimde 2 değil, 4 başkan aday olur. Bu, Galatasaray’ın iyi yönetildiğinin göstergesidir.”

Polat konuşmasını, ”Bu seçimlerin sonu ne olursa olsun, göreve gelecek başkanı hepimizin başkan ve yöneticileridir. Hepimiz Galatasaray’ı daha yükseklere çıkarmak için çalışacağız, bu da benim size sözüm olsun” diyerek biterdi.

Öte yandan, başkan Adnan Polat’ın ”Sandıkları şeffaflaştırdık” açıklamasının ardından, Kongre Divan Başkanlığı’na seçilen İrfan Aktar’ın, ”Sandıklar, yeni Dernekler Kanunu’na göre yenilendi” demesi dikkati çekti.

ADNAN ÖZTÜRK’ÜN AÇIKLAMALARI

Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın başlangıcında konuşan başkan adayı Adnan Öztürk, seçilseler de seçilemeseler de 24 saat Galatasaray’ın hizmetinde olacaklarını kaydetti.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda genel kurul üyelerine hitap eden başkan adayı Adnan Öztürk, seçim sürecinde son 2 aydır, göreve gelmeleri halinde neler yapacaklarını aktardıklarını belirtirken, özellikle Özhan Canaydın’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü yaşadıklarını vurguladı.

Tüm seçim çalışmaları süresince, Yunan filozof Aristoteles’in 3 temel prensibini kullandıklarını anlatan Öztürk, ”Bunlar, (Logos) zeka ile mantık, (Patos) yürek ve (Etos) da ahlaktır. Ben burada ekibim adına, seçilsek de seçilemesek de 24 saat Galatasaray’ın hizmetinde olacağımızı teyit ediyorum” dedi.

BİRLİKTELİK MESAJLARI

Galatasaray Kulübü’nün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda oy verme işlemi sürerken, iki başkan adayı Adnan Polat ile Adnan Öztürk, Galatasaray Lisesi’nin bahçesinde bir araya geldi.

Oldukça samimi ortamda geçen sohbetin ardından basın mensuplarına açıklama yapan ikili, seçim yarışının dostluklarına herhangi bir olumsuz etkisinin olmadığını vurguladılar.

Adnan Öztürk, Adnan Polat ile aralarında ağabey-kardeş gibi bir ilişkinin bulunduğunu ifade ederek, ”Galatasaray’da kimin başkan olduğu önemli değil. Deminden beri, kim seçilirse seçilsin, beraber ne yapabiliriz, onu konuşuyoruz” derken, Polat ise ”Galatasaraylı olmak ayrıcalıktır denir ya, işte en büyük göstergesi burada” ifadesini kullandı.

ESKİ FUTBOLCULAR SANDIK BAŞINDA

Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu sürerken, sarı-kırmızılı takımın bazı eski futbolcuları birlikte oy kullanmaya geldi.

Galatasaray takımında daha önce futbol oynayan Hakan Şükür, Hakan Ünsal, Arif Erdem, Vedat İnceefe, Bülent Korkmaz, Hasan Şaş ve Ümit Davala, birlikte geldikleri Galatasaray Lisesi’de, 24. sandıkta hep beraber oylarını kullandılar.

Sarı-kırmızılı oyucuların oy zarflarına, Adnan Öztürk’ün yönetim kurulu listesinin yer aldığı sarı oy pusulalarını koydukları görüldü.
Oylarını kullandıktan sonra açıklama yapan oyuncular, seçimin Galatasaray Kulübü’ne hayırlı olması dilediklerini belirttiler.

Diğer yandan, yine 24. sandıkta, Galatasaray’ın eski basketbolcularından ve Banvit Basketbol Takımı Antrenörü Orhun Ene de oyunu kullandı.

YÖNETİM KURULU LİSTELERİ

Genel kurulda başkan adayları Adnan Polat ile Adnan Öztürk’ün üyelerden oy isteyeceği yönetim kurulu aday listelerinde şu isimler bulunuyor:

Adnan Polat: Yiğit Şardan, Cemal Özgörkey, Murat Yalçındağ, Ali Haşhaş, Haldun Üstünel, Işın Çelebi, Mehmet Helvacı, Selim Sayılgan, Emir Sarıgül, Hakan Üstünberk, Vedat Eşkinat, Doğan Yalçınkaya, Yalçın Orhon, Taner Aşkın, İbrahim Çağlar.

Adnan Öztürk: Hayrettin Kozak, Hamdi Yasaman, Murat Ece, Ömer Kayalıoğlu, Osman Hattat, Abdürrahim Albayrak, Mehmet Can Topsakal, Mehmet Saruhan Cibara, Reşit Sinanlı, Emre Alkın, Fatih Gökşen, Emre Erdoğan, Cem Ersan, Necati Demirkol, Kaan Boyner.