Adnan Polat açık ara önde!

Sandıklar açılmaya devam ediyor. Açılan 8. sandık sonunda Polat: 1051, Öztürk: 695 oy aldı.

Galatasaray Lisesi’nde gerçekleştirilen kongrede, saat 15.00 itibariyle sandıklar kapatılırken, toplam 24 sandık Tevfik Fikret Salonu’na getirildi.

Sandıklarda oy sayımına geçilirken, başkan adaylarından Adnan Polat salonun alt bölümünden, Adnan Öztürk ise balkondan sayımı takip etti.

Resmi olmayan toplam katılım 5.530 olarak açıklanırken, üyeler 24 sandıkta oy kullandı.

1 no’lu sandık sonucu
Adnan Polat: 152
Adnan Öztürk: 66

2 no’lu sandık sonucu
Adnan Polat: 132
Adnan Öztürk: 57

3 no’lu sandık sonucu
Adnan Polat: 146
Adnan Öztürk: 80

4 no’lu sandık sonucu
Adnan POLAT: 133
Adnan ÖZTÜRK: 88

5 no’lu sandık
Adnan Polat :124
Adnan Öztürk: 108

6 no’lu sandık
Adnan Polat :127
Adnan Öztürk:96

Toplam
Adnan Polat: 814
Adnan Öztürk: 495

8. Sandık Sonunda

Adnan Polat 1051 oy alırken

Adnan Öztürk 695 oy aldı

ADNAN POLAT’IN LİSTESİ

Cemal Özgörkey, Murat Yalçındağ, Ali Haşhaş, Haldun Üstünel, Işın Çelebi, Mehmet Helvacı, Yiğit Şardan, Selim Sayılgan, Emir Sarıgül, Hakan Üstünberk, Vedat Eşkinat, Doğan Yalçınkaya, Yalçın Orhon, Taner Aşkın, İbrahim Çağlar.

ADNAN ÖZTÜRK’ÜN LİSTESİ

Hayrettin Kozak, Hamdi Yasaman, Murat Ece, Ömer Kayalıoğlu, Osman Hattat, Abdürrahim Albayrak, Can Topsakal, Mehmet Cibara, Reşit Sinanlı, Emre Alkin, Fatih Gökşen, Emre Erdoğan, Cem Ersan, Necati Demirkol, Kaan Boyner.

ADNAN ÖZTÜRK: “SEÇİLSEK DE SEÇİLMESEK DE 24 SAAT HİZMETTEYİZ”

Galatasaray Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nın başlangıcında konuşan başkan adayı Adnan Öztürk, seçilseler de seçilemeseler de 24 saat Galatasaray’ın hizmetinde olacaklarını kaydetti.
Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda genel kurul üyelerine hitap eden başkan adayı Adnan Öztürk, seçim sürecinde son 2 aydır, göreve gelmeleri halinde neler yapacaklarını aktardıklarını belirtirken, özellikle Özhan Canaydın’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü yaşadıklarını vurguladı.

Tüm seçim çalışmaları süresince, Yunan filozof Aristoteles’in 3 temel prensibini kullandıklarını anlatan Öztürk, ”Bunlar, (Logos) zeka ile mantık, (Patos) yürek ve (Etos) da ahlaktır. Ben burada

ADNAN POLAT: “KULÜBÜ DAHA YÜKSEKLERE TAŞIYACAĞIZ”

”Başlatmış olduğumuz projelerin hepsi mart ayının içine denk geldi. Biz de zamanımızın büyük bölümünü kulübün peşinde koşmakla geçirdik. Projeleri başlattık, şimdi iki sene öncesine kadar çok daha ekonomik olarak istikrarlı döneme girdik, sportif olarak yapılanmaların neticelerini almaya başladık.

Dilerim ki, iki sene sonra daha iyi bir tablo olur. Dört sene önce seçimde aday bulamazken, 2 sene önce listemize insanları ikna etmek için zorlanırken, bugün yönetimime girmek isteyen 100’den fazla arkadaşımız oldu. Bu, şunu gösteriyor; biz Galatasaray’da iyi şeyler yaptık ki, yönetime girme isteği arttı. İnşallah iki sene sonra seçimde 2 değil, 4 başkan aday olur. Bu, Galatasaray’ın iyi yönetildiğinin göstergesidir.”

Polat konuşmasını, ”Bu seçimlerin sonu ne olursa olsun, göreve gelecek başkanı hepimizin başkan ve yöneticileridir. Hepimiz Galatasaray’ı daha yükseklere çıkarmak için çalışacağız, bu da benim size sözüm olsun” diyerek biterdi.

Öte yandan, başkan Adnan Polat’ın ”Sandıkları şeffaflaştırdık” açıklamasının ardından, Kongre Divan Başkanlığı’na seçilen İrfan Aktar’ın, ”Sandıklar, yeni Dernekler Kanunu’na göre yenilendi” demesi dikkati çekti.

ESKİ FUTBOLCULAR OYLARINI KULLANDI

Galatasaray takımında daha önce futbol oynayan Hakan Şükür, Hakan Ünsal, Arif Erdem, Vedat İnceefe, Bülent Korkmaz, Hasan Şaş ve Ümit Davala, birlikte geldikleri Galatasaray Lisesi’de, 24. sandıkta hep beraber oylarını kullandılar. Sarı-kırmızılı oyucuların oy zarflarına, Adnan Öztürk’ün yönetim kurulu listesinin yer aldığı sarı oy pusulalarını koydukları görüldü. Oylarını kullandıktan sonra açıklama yapan oyuncular, seçimin Galatasaray Kulübü’ne hayırlı olması dilediklerini belirttiler. Diğer yandan, yine 24. sandıkta, Galatasaray’ın eski basketbolcularından ve Banvit Basketbol Takımı Antrenörü Orhun Ene de oyunu kullandı.