Adnan Polat: Kavga istemiyoruz

Galatasaray Kulubü Başkanı Adnan Polat, son haftalarda Galatasaray'ın polemiklerin içine çekilmeye çalışıldığını ancak bunlardan uzak durmaya çalıştıklarını söyledi.

Galatasaray Kulubü Başkanı Adnan Polat, son haftalarda Galatasaray’ın polemiklerin içine çekilmeye çalışıldığını ancak bunlardan uzak durmaya çalıştıklarını söyledi. Polat, ligde oynayacakları maçları kazanmaları halinde sezon sonunda şampiyon olacaklarını kaydetti.

Galatasaray Lisesi’nde yapılan şubat ayı toplantısına Başkan Adnan Polat ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Divan Kurulu toplantısında üyelere hitap eden Başkan Adnan Polat, 27 Şubat 2010 tarihinde yapılacak mali genel kurul öncesinde divan kurulu üyelerine bilgiler verdi.

Galatasaray ile ilgili çok fazla spekülasyonlar yapıldığını ve en ufak sorunların çok büyütüldüğünü ifade eden Başkan Polat, devre arasında takıma gerekli takviyeleri yaptıklarını belirterek, “Hocamızın raporu doğrultusunda ihtiyacımız olan oyuncuları aldık. Aldığımız oyunculardan ikisini kiraladık. Lucas Neill ile de 1.5 yıllık sözleşme yaptık. Bu oyuncuların bonservisleri ve alacakları 3.8 milyon Euro’dur. Bunlar vadeler içinde ödenecektir. Bu oyuncuları kadromuza katabilmek için uzun süredir sakatlığı bulunan Linderoth ve Galatasaray’a iyi hizmetler verdiğini düşündüğümüz Nonda ile yollarımızı ayırmak zorunda kaldık.” dedi.

Adnan Polat, devre arasında uluslararası anlamda çok düşük ve Türkiye’ye getirilmesi çok zor oyuncuların Türkiye’ye getirildiği de hatırlatarak, “Bu oyuncuları Türkiye’ye getiren Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ’a teşekkür ediyorum. Bunu nasıl yaptılar ben de bilmiyorum. 3 kulvarda mücadele ediyoruz 5 kupayı da istiyoruz. Bunları onlardan bekliyoruz.” diye konuştu.

KAVGA İSTEMİYORUZ

Son haftalarda Galatasaray’ın kavganın içine çekilmek için çalışmalar yapıldığını ifade eden Polat, şunları söyledi:

“Galatasaray’a medya ve rakipler üzerinde ciddi yüklenmeler suçlanmalar oluyor. Biz Galatasaray olarak fair-play’ı ön safhada tutuyoruz. Ne hikmetse Galatasaray üzerinden prim yapmak isteyenler var. Galatasaray’ın adını kullanarak hoş olmayan tavırlar içinde yer alıyorlar. Cevap vermeme nedenimiz açıkçası Galatasaraylı olarak, Galatasaray duruşu olarak polemiklerin içine girmek istemememizden. Aslında gerekli cevap vermeyi de biliyoruz. Gerektiğinde aynı şidettle cevap verebiliriz ama biz kavga istemiyoruz. Kimseyle kavgalı olmak istemiyoruz. Ben yaptığım açıklamada ne kulüp, ne futbolcu ismi vererek açıklama yapmadım. Sertliklere karşı MHK’ya uyarı yapmıştım. Uyarıları izliyorsunuz herkesin sağ duyulu davranması lazımki gürültü ortamı çıkmasın.”

Polat, bu kadar eleştirilere rağmen futbol takımının Avrupa’da yoluna devam ettiğini Turkcell Süper Lig’de de ikinci sırada yer aldığını hatırlatarak, “Unutmayın en büyük rakibimiz bizim sahamıza gelecek. Burada büyük bir avanatjımız var.” dedi.

BİZ KENDİ MAÇLARIMIZI KAZANIRSAK ŞAMPİYON OLURUZ

Başkan, Turkcell Süper Lig’de rakiplerden dolayı kendilerine bakmaları gerektiğini ve bütün maçları kazanmaları halinde Galatasaray’ın şampiyon olacağını söyledi. Son oynadıkları iki maçta istedikleri sonuçları alamadıklarını hatırlatan Polat, şöyle konuştu;

“Futbolda devamlı kazanmak hep mümkün olmuyor. Kayserispor ligin iyi takımlarından biriydi. Şanslıydılar ve bizim elimizden kurtuldular. Galatasaray orada galibiyeti kaçarın taraf oldu. Lig yarışında rakiplerin ne yaptığından ziyade bizim ne yapacağımız önemli. Biz kendi maçlarımızı kazanırsak tüm kulvarda şampiyon oluruz.”

Divan Kurulu üyelerine Lincoln’den kurtuldukları müjdesini de veren Başkan Polat, “Lincoln’den çok şeyler bekliyorduk ama olmadı. Yazın onu takımdan gönderdik ama sözleşmesi devam ediyordu. İki yılda toplam 5 milyon ABD doları ödememiz gerekiyordu. Şu anda kendisi bir kulüple anlaştı. Üzerine birde 2 milyon 166 bin Euro ödeme alacağız. Yine Lincoln başka bir kulübe transfer olursa da ondan pay alacağız. Başka bir olayı daha takip ediyoruz. Yönetim olarak başka takip ettiğimiz olay ise Ribery mevzudur. Bu işin peşini bırakmadık. Orada Galatasaray’a kazık atıldı, haksızlık yapıldı. Bunun kavgasını sürdürüyoruz. İnşallah bir gün Ribery konusunda da kazandığımızı size burada bildirmek isterim.” dedi.
Başkan Polat, Riva’daki arazinin ruhsatını aldıklarını açıkladı. Adnan Polat, kulubün hiçbir vergi dairesiyle ihtilafı bulunmadığını ve bütün vergilerini zamanında ödediklerini sözlerine ekledi.