Afrikalı Türklerin umudu CHP

Afrikalılar Dayanışma Derneği yöneticileri, CHP İzmir milletvekillerini ziyaret ederek sorunlarının çözümü için destek istediler.

Afrikalılar Derneği Genel Başkanı Mustafa Olpak, beraberinde dernek yöneticileriyle CHP İzmir İl binasında milletvekilleri Bülent Baratalı, Türkan Miçoğulları, Erdal Karademir ve Yılmaz Kaya’yı ziyaret etti.

Mustafa Olpak, ziyarette yaptığı açıklamada, Antalya’dan İstanbul’a kadar olan sahil bölgesinde on binlerce Afrika kökenli Türk’ün yaşadığını tahmin ettiklerini söyledi.

Afrika’dan göç eden kişilerle bir araya gelerek dernek kurduklarını ifade eden Olpak, şunları kaydetti: ”Derneğimizin şu anda bin 500 üyesi var, ancak maddi imkansızlık nedeniyle Ege Bölgesi’ndeki diğer kişileri çağırıp kongre yapamıyoruz. Bu nedenle üye kaydını şimdilik durdurduk.”

Bu ziyaret vasıtasıyla seslerini duyurmak, maddi yardım almak ve teşkilatlanmalarını tamamlamak istediklerini dile getiren Olpak, gerekli yardımları alabildikleri ölçüde teşkilatlanmalarını tamamlayacaklarını söyledi. Afrika Dayanışma Derneği yöneticilerini dinleyen milletvekilleri adına açıklama yapana CHP İzmir milletvekili Bülent Baratalı, gerekli yardımların yapılması için çalışacaklarını kaydetti.