Afyonkarahisar Belediyesi muhtarlıklara bilgisayar ve yazıcı hediye etti

Afyonkarahisar Belediyesi, il merkezindeki mahalle muhtarlıklarına bilgisayar ve yazıcı hediye etti.

Afyonkarahisar Belediyesi, il merkezindeki mahalle muhtarlıklarına bilgisayar ve yazıcı hediye etti. Belediyede düzenlenen törende, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Milletvekili Sait Açba, Ahmet Koca ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban bilgisayar ve yazıcıları muhtarlara teslim etti.
Bakan Eroğlu, her muhtarın kendi mahallesini güzel çalışmalarla örnek mahalle yapmasını, bu konuda ne gerekiyorsa her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. Afyonkarahisar için müthiş projeleri olduğuna değinen Bakan Eroğlu, “Bu projelerimizi 2015 ve 2023 yılına göre hazırlıyoruz. Sizden de bu konuda görüşler bekliyoruz. Afyonkarahisar’ı Ege’nin yıldızı yapacağız demiştik, onu yaptık. İnşallah şimdi de Afyonkarahisar’ı Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağız. İlimiz her şeyi ile çok güzel bir şehir haline gelecek.” dedi.
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da, il merkezinde 81 mahalle olduğunu ve bunların 51’ine bir bilgisayar ve yazıcı verdiklerini, geri kalan mahallelerin nüfusu az olduğu için 2 veya 3 muhtarlıkların bir bilgisayar ve yazıcıyı beraber kullanacaklarını söyledi. Çoban, böyle bir uygulamayı il belediyeler arasında Türkiye’de ilk defa Afyonkarahisar Belediyesi’nin yaptığını bildirdi.
Belediye olarak, muhtarları çalışma arkadaşları olarak gördüklerini aktaran Çoban, onlardan bilişim çağına ayak uydurabilmeleri için bilgisayar ve yazıcı vermeyi uygun gördüklerini kaydetti. Bilgisayarların en son teknoloji bilgisayar olduğunu aktaran Çoban, bundan sonra da yeni yapacakları parklara muhtarlık binası da yapacaklarını bildirdi. Binayı kendisi yapmak isteyen muhtarlara da her türlü desteği vereceklerini belirten Çoban, bilgisayar ve yazıcıların muhtarlara hayırlı olması temennisinde bulundu.
Bakan Eroğlu, belediyedeki programın ardından Polis Meslek Yüksekokulu’na (PMYO) geçerek, burada Emniyet Müdürlüğü’nde Başpolisliğe terfi eden polisler için düzenlenen sertifika törenine katıldı.