Afyonkarahisar şehidi unutulmadı

Afyonkarahisar'da geçen yıl askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Ahmet Sandalcı, şehadetinin birinci yıl dönümünde düzenlenen programda dualar eşliğinde anıldı.

Afyonkarahisar’da geçen yıl askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Ahmet Sandalcı, şehadetinin birinci yıl dönümünde düzenlenen programda dualar eşliğinde anıldı. Duygusal anların yaşandığı programda şehit Sandalcı’nın yakınları gözyaşlarını tutamadı.

        Ahmet Sandalcı, Polis Evi’nde düzenlenen programla anıldı. Anma programına Vali Ali Kolat, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Yücel Karaoğuz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Vatan İçin Can Verenler Derneği Başkanı Mümtaz Torunlu ve şehit aileleri katıldı.

        Duygusal anların yaşandığı anma programında, şehit Sandalcı’nın yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehit ailesine başsağlığı ve sabır dileyen Vali Kolat, bu toprakların şehit kanlarıyla yoğrulduğunu söyledi. Kolat, şehit Sandalcı’ya Allah’tan rahmet, geride kalan ailesine de başsağlığı diledi.

        “Türk milletinin birlik ve beraberliği, saygınlığı şerefi, huzuru, gücü ve bağımsızlığı şehit kavramında gizlidir.” diyen Vatan İçin Can Verenler Derneği Başkanı Mümtaz Torunlu da “Şehitler, milli varlığımızı sürdürme uğuruna canını feda ederek kendilerinden sonra gelen yeni nesillere, yaşam hakkını kazandıran unutulmaz kahramanlardır. Türk milleti, büyük fedakarlık gösteren bu kahramanları hiçbir zaman unutmayacaktır.” şeklinde konuştu.

        Konuşmaların ardından Müftü Bekir Gerek tarafından dua okundu.