Afyonkarahisar’daki tarihi evlere ödenek çikti

AFYON - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak, Kültür ve Turizm Bakanligi tarafindan Afyonkarahisar'da bulunan tarihi evlerle ödenek çiktigini bildirdi.

Yapilan yardimlarin Valilik tarafindan çok fazla önem verilen kültür varliklarinin korunmasi ve restorasyon çalismalarina destek olacagina deginen Koçak, “Zaviye, Çavusoglu Taciahmet, Yukaripazar, Haci Murat, Haci Eyüp mahallelerinde bulunan tarihi deger tasiyan evlerimizin onarimi yapilacaktir. Bu gönderilen yardim sonucu Afyonkarahisar’imizdaki restorasyon çalismalarinin yeni bir ivme kazanacagini umut ediyorum.” dedi.

Koçak, basta Vali Muzaffer Dilek olmak üzere bu tarihi degerlerin korunup gelecek nesillere ulastirilmasinda emegi geçen herkese tesekkür ettigini ifade etti. Afyonkarahisar’in tarihi dokusunun korunmasiyla ilgili olarak göreve geldiginden bugüne kadar ciddi bir çalisma sergileyen Vali Muzaffer Dilek, bu çalismalarini ilçelere de yansitti. 1 milyon YTL’lik bir kaynakla tadilat ve yenileme çalismalarina ayri bir önem veren Vali Dilek’in bizzat takip ettigi projelerle birçok ev, çesme, han ve hamam günümüze kazandirildi.