Afyonkarhisar’da otogardaki işyerlerine saldırı

Afyonkarahisar'da gece yarısı otogara gelen kimliği belirsiz kişiler esnaflara ait dükkanlara saldırıda bulundu.

Olay sonrasında 10 bin YTL’ye yakın zarar meydana geldiği belirtildi.

Esnaflar, saldırı sonrasında telefonla aradıkları Belediye Başkanı Abdullah Kaptan’dan olay yerine gelip durumu görmesini istedi. Gece saat 02.00 sıralarında otogara gelen kalabalık bir grup, Bekir Erten ve Şükrü Fırın isimli esnafların dükkanlarına saldırdı.

Ortalığı savaş alanına çeviren grup, çalışanları da etkisiz hale getirerek kayıplara karıştı. Saldırının, işyerlerinin bir hafta önce belediyede yapılan kira ihaleleriyle ilgisinin bulunup bulunmadığı üzerinde duruluyor.

İş yeri sahiplerinden Şükrü Fırın, mevcut dükkanların bir hafta öncesinde yapılan ihalesine girip kazandıklarını söyledi. İhale sırasındada yine tartışma ve kavga çıktığını belirte Erten, “Bir diğer dükkan için yine ihaleye girdik. İhale 14 bin YTL’den açıldı, ve 34 bin YTL ile başka bir firmada kaldı.” dedi.

Şahısların otogara gelerek çalışanlarları darbederek etrafı kırp döktüklerini ifade eden Fırın, bunun ihaleyle bir ilgisinin bulunabileceğini dile getirdi.

Fırın, “Kimin yaptığı konusunda bir fikrimiz yok, şahısları bilmiyoruz. Ancak neden olabileceği konusunda tahminlerimiz var. Devlette bunu biliyor, karakolda biliyor. Belediye Başkanımızı aradık, olayla kendisi ilgileniyor. İki dükkanda 10 bin YTL civarında zarar var. Millet kurtlar vadisine döndü. Burada can güvenliği diye bir şey yok. Burası uyduruk insanlara kalmış bir yer gibi sanki.” diye konuştu.