Ağar AKP’nin reklam giderlerinin kaynağını sordu

Ağar, AKP'yi ima ederek "Bu süslemeler, bu bina giydirmeler, nereden gelen paralarla yapılıyor." dedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, seçim kampanyası kapsamında şehir merkezlerini bayrak ve çeşitli pankartlarla süsleyen Adalet ve Kalkınma Partisi’ni ima ederek “Bu süslemeler, bu bina giydirmeler, nereden gelen paralarla yapılıyor. Millet bu harcamaların kaynağını merak ediyor.” dedi.

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar Antalya dönüşü Atatürk Havalimanı VIP salonunda düzenlediği basın toplantısında AK Parti’nin seçim kampanyası için yaptığı harcamaları eleştirdi. Cumhuriyet tarihinin en enteresan seçimini yaşadıklarını belirten Ağar, ”Türk tarihinin en enterasan seçimlerinden birisini yaşıyoruz. Olağanüstü para kaynaklarıyla binayı giydirenler, bayrak asanlar milletin artık gözlerini rahatsız etmişlerdir. Türkiye’de sorulan bir tek soru vardır, ‘bu değirmenin suyu nerden geliyor’ diye.Türk siyaset tarihinde görülmemiş ölçüde yüksek rakamlara, milyonlarca dolara çıkan bu harcamaların kaynağını herkes merak etmektedir, bizde merak ediyoruz. İnşallah hükümet bir açıklama getirecektir getirebilirse tabi, kimse bana partili arkadaşlarımızdır, yandaşlarıdır masalını anlatmasın” diye konuştu.

Devlet paralarıyla seçim kampanyası yürütüldüğünü ima eden Ağar şöyle konuştu: ”Devlet imkanlarıyla alabildiğine para, alabildiğine baskı, alabildiğine gösteriye dayalı kampanyalar artık milletin vicdanında ağır rahatsızlıklara yol açmaktadır. Her yerde vatandaş bize bunu söylemektedir. Bu yapılanların millet vicdanında ne karşılığı olduğunu hep beraber 22 Temmuz’da göreceğiz. Bu memlekette bunu denetleyecek bir yargı oraganı yok mu? diye vatandaş da soruyor. Bir yandan devletin kurum ve kurumlarının vasıtalarıyla ortaya konan tablo, bir yandan da bizim gibi milletin inancından kopmuş, adaletsizliğe, yoksulluğa işsizliğe son diyen bir demokrat parti ve mitingleri dolduran 10 binlerce seçmeni. Kim nereye saklamaya saklarsa saklasın, seçimin gerçek galibi DP olacaktır. Çok açıkça görülmüştür. Türkiye’nin dengesinin sigortasının nerde olacağını akli selim görmüştür ve kararını vermiştir. Çoğu siyasetçiler çoğu köylere giremez hale gelmişlerdir. Türkiye gerginliği zıtlaşmayı meydanlarda ip alıp vermeyi reddeden, Türkiye’nin meselelerini bilen siyasetciyi, siyaseti öne çıkaracaktır.”

DP’nin baştan beri proğramı projesi olan tek parti olarak milletin huzurunda bulunduğunu ifade eden Ağar, Türkiye’de siyaseti normalleştirecek insanları refaha erdirecek tek partinin de yine DP olacağını söyledi. Ağar “Yaz günü kömür dağıtanları gördük doğalgaz kullananlara kömür verenleri gördük ancak Türk halkı bunlara kanmayacaktır.” dedi.

Ağar bir gazetecinin son zamanlarda ”Vatansever kuvvetler” diye kendilerini adlandıran kişilere yapılan operasyonlara ilişkin sorusu üzerine de, ” Vatan sevmenin yolu bizim bildiğimiz yol yapmaktan, baraj yapmaktan, sulama kanalı, fabrika yapmaktan geçiyor. Devletin görevini hiç kimse üstlenmeye kalkmasın, vatan tehlikede olursa devletin resmi güçleri devleti koruyabilecek güçte ve yeterliliktedir. Bunlar münasebetsiz işlerdir, mutlaka ki yasalar ve kanun güçleri gerekeni yapacaktır.” karşılığını verdi.