Ağar; ‘DYP ilk kez millet eliyle meclis dışında kaldı’

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, DYP'nin kurulmasından itibaren ilk kez 3 Kasım seçimlerinden sonra milletin iradesiyle meclis dışında kaldığını buna rağmen hiçbir güç odaklarından medet ummadığını söyledi.

Ağar, “Ege’yi çok önemsiyoruz. Verimli ege topraklarında büyüyen insanlar kendilerine hizmet eden kişilere hiç ihanet etmediler. Uyanış yine Ege’den başlayacak. Bu hükümetin gideceğine inanan ilk kesim çiftçiler oldu. Gübre mazot, gübre her geçen gün artıyor. Önceden 2 kilo buğday satılınca bir litre mazot alınabilinirken şimdi 8-9 kilo buğdayla alınabiliniyor.” dedi.

60 yıllık Demokrat misyonunda hak ve adaletin olduğunu vurgulayan Ağar, “DYP tarihinde ilk kez millet eliyle meclis dışında kaldı. Ama biz tekrar çalışarak iktidara milletin oyu ile gelmeye çalışacağız, başka güç odakların sığınmıyoruz onlardan medet ummuyoruz.” diye konuştu.

AK Parti iktidarından kurtulmanın birinci görevleri olduğunu vurgulayan Ağar, hükümetin “zalim” ekonomik politikalar uyguladığını, yolsuzluk ve yoksulluğa karşı mücadele etmek yerine sadece kendi yandaşlarını zengin ettiğini ileri sürdü.

“HÜKÜMET KORKAKÇA DAVRANIYOR”

Ülkede asayişin sağlanamadığının altını çizen Ağar, “Sokaklar eşkıya dolu. Fuhuş artıyor. Sıfır terörle iktidarı devraldılar, her geçen gün terör artıyor. Ülkede güvenli olan bir yer kalmadı. Hükümet korkakça davranıyor. Onlarla nasıl mücadele edileceğini ben bilmiyorlar.” ifadelerini kullandı.

DYP’nin 5. Bölge toplantısına İzmir il ve ilçeleriyle çevre illerden otobüslerle gelen yaklaşın 2 bin civarında partili katıldı. DYP lideri Ağar, gelmeden öce toplantıya katılan eski milletvekilleri bakanlar ve il başkanları tanıtıldı. Sinevizyonla DYP misyonunu anlatan ve eski başbakanlardan Adnan Menderes, Süleyman Demirel ve Tansu Çiller’in resimlerinin yer aldığı tanıtım filmleri gösterildi.