Ağar: ‘Eski siyasetin temsilcisi olamayız’

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, siyasi partilerin, eleştiren, laf kalabalığı üreten, toplumsal gerginliği artıran modası geçmiş siyasetin temsilcisi olmayacağını söyledi.

Ağar, Türkiye Genç İşadamları Derneği Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Hazim Sesli ve beraberindeki heyeti parti genel merkezinde kabul etti. Ağar, kabulde yaptığı konuşmada, demokrasi temel zemininde sivil toplum örgütlerinin siyasi parti temsilcileri kadar önemli olduğunu belirtti. Ağar, siyasetin gerçek anlamda demokratikleşmesinin sivil toplum örgütlerinin toplumdaki fonksiyonlarının artmasıyla paralel hale geleceğini söyledi. TÜGİK üyelerinin genç yaşlarında toplumsal sorumluluk çerçevesi içerisindeki çalışmalarını büyük bir memnunuyitle karşıladıklarını ifade eden Ağar, “Her meselenin nihayetinde çözüm yerinin siyaset olduğundan hareket ederek, siyasete ilgi duyulması ve içinde yer alarak ve Türkiye hizmet edilmesinin çok önemli olduğunu inanıyoruz” dedi.

DYP’nin 60 yıllık bir siyaset çizgisinin millet adına siyasi iktidarları eleştirirken, yeri geldiğinde en acımasız eleştirileri yaptığına işaret eden Ağar, ülke gerçekleri ve menfaatlerini görmek suretiyle ülkeyi gerginlikten uzak, çatışma alanlarının dışına çıkarmayı başaran, ülkenin büyüme alanlarını gösteren politika izlediklerini söyledi. Ağar, siyasi partilerin eleştiren, laf kalabalığı yapan, toplumsal gerginliği artıran modası geçmiş siyasetin temsilcisi olmayacağını kaydetti. Türkiye’nin sağduyuyu, aklı selimi, çözümleri, büyümeyi, gelişmeyi, zenginleşmeyi başarması gerektiğini ifade eden Ağar, burdandan adaletli dağıtımı sağlayak hukuku tesis etmek zorunda olduğunu vurguladı.

TÜGİK Genel Başkanı Hazim Sesli, bünyelerinde 6 federasyon, 45 dernek ve 4.900 işadamanının bulunduğunu belirterek, yaklaşık 2.5 yıldır konfederasyon kimliği ile yol gösteren sivil toplum kuruluşu olmayı hak ettiklerini kaydetti. Sesli, Anadolu’da yaşayan işadamlarının sadece para kazanmayı değil, şehrinin, ilçesini ve ülkesinin ekonomisi ve geleceği ile yakından ilgindiğini belirterek, “TÜGİK camiası olarak tüm siyasi partilere eşti yakınlıktayız ve eşit uzaklıktayız. Artık gelinen noktada örnek genç işadamlarının siyasete aktif rol oynamaları gerektiğine inanıyoruz. Seçilme yaşının 25’e düşürülmesi de, özellikle genç insanlarımıza ayrı bir heycan katmıştır”dedi.

Sesli, üyelerinin her siyasi partiden milletvekili adayı olabileceklerini ve kendilireninde buna destek verdiğini kaydetti. Sesli, Ağar’a Türk Bayrağı motifli bir battaniye ve çini tabak hediye etti.