Ağar kongreye telefonla katıldı

Doğru Yol Partisi (DYP) Yalova İl Teşkilatı'nın 4. olağan kongresi Ergün düğün salonunda yapıldı.

Kongreye gelemeyen DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar cep telefonu ile kongredeki partililere seslendi. Mehmet Ağar’dan bir saat önce İstanbul’dan helikopterle kalkarak Yalova’ya gelen DYP Genel Başkan Yardımcısı Mümtaz Yavuz’un helikopteri ise partilileri bıraktıktan sonra kalkmaya çalışırken düşme tehlikesi atlattı. Genel Başkan Mehmet Ağar’dan 1 saat önce helikopterle kalkış yaparak Yalova’ya gelen DYP Genel Başkan Yardımcısı Mümtaz Yavuz’u piste indiren helikopter, Ağar’ı almak için Yeşilköy’e gitmek üzere kalkarken büyük bir tehlike atlatıldı. Pisten 3 metre havalanan helikopter, yoğun rüzgar ve yaşanan aksaklık nedeniyle bir anda yan tarafa doğru savrulmaya başladı. Yaşanan kısa bir panikten sonra helikopter pist yerine, çimenlerin üzerine inmek zorunda kaldı. İniş sırasında helikopterin pervaneleri ise şans eseri yaklaşık 2 metre ötesindeki elektrik direklerine çarpmadı.

Helikopterin kalkamaması ve Yeşilköy’de yoğunlaşan sis nedeniyle Yalova’ya gelemeyen DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ı yaklaşık 1 saat bekleyen partililere, DYP Genel Başkan Yardımcısı Bahattin Şeker, Ağar’ın gelemeyeceğini bildirdi.

DYP il Başkanı Mesut Cesur’un tek aday olduğu kongreye, GİK üyeleri, çevre il ve ilçelerin DYP başkan ve yöneticileri, Yalova’daki siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum örgütlerin yöneticileri de hazır bulundu. Kongreye cep telefonu ile seslenen ve konuşması hoparlörler katılımcılara aktarılan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin tek alternatifinin DYP olduğunu söyledi. Ağar konuşmasında, “Bugün kendilerine şahsi gelecek arayan AKP hükümetinden bu ülkeyi ancak biz kurtarırız. Bugün ana muhalefet partisinin hiçbir şey üretmeyen sadece ve sadece gerginlik yaratarak siyaset yapma hevesindeki tavırlarını milletimiz reddetmektedir. İktidarın tek ve yegâne alternatifi DYP’dir” dedi.

Ağar’ın konuşması salondaki partililerden yoğun alkış aldı. Tek Listeyle girilen seçimlerde Mesut Cesur yeniden İl Başkanlığı görevine getirildi.