Ağar: Önce genel seçim yapılmalı

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, siyasette her polemiğin çözüm gücünü halkın oluşturduğunu belirtti.

DYP Genel Başkanı Ağar, Grand Cevahir Otel’de düzenlenen “11. Türkiye Çocuk Zirvesi Kutlama Toplantısı’na katıldı. Toplantıya girişinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ağar, cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili bir soruya milletin her polemiği çözecek güçte gördüklerini kaydetti. Ağar, cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda, “Millete gitmek doğru bir iştir. Genel Seçimi geçirmek lazım. 4 yıl dolmuştur. Fakat her şeyin en doğrusunu, sen iyisini millet bilir. Doğru yol odur” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin zamanlaması konusunda da sorulara cevap veren Ağar, “Genel seçim yapılmalı, ondan sonra da Meclis cumhurbaşkanını seçer. Ama halk seçerse o zaman Anayasa değişikliği yapılır. Halkın olduğu her yerde varız biz” değerlendirmesinde bulundu

Çocuk zirvesiyle ilgili soruları da cevaplayan Ağar, çocuğun ne demek olduğunu anlayan, kavrayan bir insan olduğunu anlattı. Son yıllarda yaşanan ekonomik problemler nedeniyle çocuklara yeteri kadar iyi fırsatlar oluşturulamadığını söyleyen Ağar, çocuk istismarı konusunu kastederek, “Özellikle son dönemde hepimizi çileden çıkartan bir takım örnekler var. Bu açıdan bu toplantılara çok önem veriyorum” dedi.

Grand Cevahir Otel’de düzenlenen kutlama toplantısına İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelen çok sayıda çocuk ve velileri katıldı. Salonu dolduran yüzlerce çocuk, Özel Bakırköy Milli Eğitim Okulu öğrencilerinden oluşan koronun söylediği marşlarla coştu. Minik öğrencilerin marşlara eşlik etmeleri ve yerlerinde söylenen marşlara oynayarak eşlik etmeleri dikkat çekti.