Ağar’dan 18 yaş uyarısı

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 25 Aralık’ta askıya çıkarılan seçmen listelerinde 18 yaşını dolduracak genç seçmenlerin kaydedilmesi için teşkilatı uyardı.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, seçmen listelerine genç seçmenlerin kaydedilmesi için parti teşkilatını uyardı.

Ağar, partisinin il başkanlıklarına gönderdiği genelgede seçmen listelerinin güncelleştirilmek üzere 25 Aralık’ta askıya çıkarıldığını anımsattı.
Listelerde TC Kimlik Numarası bulunmayan seçmenlerin oy kullanamayacağı dikkate alınarak tespit edilmesini, numarası olmayan seçmenlerin numarasının belirlenerek ilçe seçim kurullarına verilmesini isteyen Ağar, seçimlerde ilk kez oy kullanacak genç seçmenlere de dikkat çekti.

Ağar, “1 Mart 2007 tarihi itibariyle 18 yaşını dolduracak olan genç seçmenlerin listelere kaydının yapılması için gerekli çalışmaların yapılmasını” istedi.

Seçmenlere ilişkin listelerdeki kimlik bilgilerindeki eskiliklerin seçim kurullarına bildirilmesi talimatı da veren Ağar, ikametgah nakillerini yapan seçmenlerin seçmen listesine nakillerin yaptırılmasının sağlanması gerektiğini ifade etti.

Ağar, parti örgütünden sandık kurullarında görevli DYP’li sandık kurulu üyelerinin o seçim çevresinde seçmen kütüğüne kayıtlı olmasına özen gösterilmesini de istedi.