Ağar’ın korumasını arkadaşı öldürmüş

Çevik Kuvvet otobüsünde ölen polisin, beylik tabancasını verdiği meslektaşı tarafından kazayla vurulduğu ortaya çıktı.

Adana’da, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın toplantısı öncesi Çevik Kuvvet otobüsünde tek kurşunla ölen polis memuru Öner Yücesoy’un, “Silahla şaka bile yapamazsınız” diyerek beylik tabancasını verdiği meslektaşının boş zannettiği silahı ateşlemesi sonucu öldüğü belirlendi. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde defnedilen Yücesoy’u 4 ay sonra evlenmeyi planladığı nişanlısı Hatice Altan, tabutunu öperek uğurladı.

‘ŞAKA’ KURBANI…
Geçtiğimiz pazar günü DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın programında görevli olan 4 yıllık polis memuru Öner Yücesoy (29), Çevik Kuvvet otobüsünde başından giren tek kurşunla öldü. Önce intihar ettiği ya da kazayla kendini vurduğu sanılan polisin, elinde barut izine rastlanmadı. Otopside de merminin başının sağ üst kısmından girip sol çene altından çıktığı belirlendi. Cinayet ya da başka birinin kazayla öldürmesi ihtimalini değerlendiren polis, olay sırasında otobüste bulunan 2 polisi gözaltına alındı. Yapılan inceleme sonucunda Yücesoy’un samimi olduğu arkadaşı, 2.5 yıllık polis memuru, evli ve bir çocuk babası B.Ç. tarafından şaka sonucu öldürüldüğü ortaya çıktı. Yücesoy’un olaydan önce sürekli silahı ile oynadığı, meslektaşlarının “Şu silahı yerine koy. Sen her zaman böyle yapıyorsun. Canımızı ya da kendi canını yakacaksın. Şaka yapmanın zamanı değil” diyerek uyarıda bulunduğu öğrenildi.

‘UYARILARI DİNLEMEDİ’ İDDİASI
İddiaya göre arkadaşlarının uyarılarını dikkate almayan polis memuru Yücesoy, “Siz bu şakayı da yapamazsınız? Al istiyorsan dene” diyerek silahını arkadaşı B.Ç.’ye uzattı. Yücesoy’un şarjörü çıkarmadan önce “doldur boşalt” yaptığı ve mermiyi namluya verdikten sonra şarjörünü çıkarttığını fark etmeyen B.Ç., arkadaşının başına silahı dayayıp tetiğe bastığı öne sürüldü. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alınan polis memuru B.Ç., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.