Ağar’ın tanık olarak dinlenilmesi isteniyor

İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dönemin Doğru Yol Partisi Şanlıurfa Milletvekili Sedat Edip Bucak'ın yargılandığı davada Bucak'ın avukatı, dönemin ünlü siyasetçilerinin tanık olarak dinlenilmesini istedi.

Bucak’ın avukatlarının tanık olarak dinlenmesini istediği isimler ise şöyle: dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Tansu Çiller, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar, Genel Kurmay Başkanı Doğan Güreş, Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Hasan Kundakçı. Listede ayrıca Diyarbakır İl Jandarma Alay Komutanı Albay Eşref Hatipoğlu, Şanlıurfa İl Jandarma Alay Komutanı Seral Saral ve Bucak’ın amcasının oğlu Fatih Bucak’ın isimleri bulunuyor.
Bucak’ın avukatı Şevket Küçük’ün listesinde yer alan isimlerin başında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel yer alıyor. Bucak, Susurluk Davası kapsamında yargılandığı davada dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile konuştuğunu ve kendisine görev verdiğini belirterek devlet için çalıştığını söylemişti.
Avukat Küçük’ün listesinde dönemin Başbakanı Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Tansu Çiller ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar ve Sedat Ediep Bucak’ın amcasının oğlu Fatih Bucak da yer alıyor. Ayrıca dönemin Genel Kurmay Başkanı Doğan Güreş de aynı listedeki isimler arasında bulunuyor.
Sedat Edip Bucak tarafından mahkemeye sunulan su kenarında kurulu sofrabaşında çekilmiş samimi fotoğraftaki 13 kişiden bazıları da tanık listesinde yer aldı. Sofrada bulunduğu ileri sürülen dönemin Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Hasan Kundakçı, Diyarbakır İl Jandarma Alay Komutanı Albay Eşref Hatipoğlu, Şanlıurfa İl Jandarma Alay Komutanı Seral Saral’ın bilgisine başvurulması isteniyor.
Aynı fotoğrafta Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı ile birlikte bulunduğu ileri sürülen “Drej Ali” lakaplı Ali Yasak, bugün görülen duruşmaya da izleyici olarak gelmişti.