Ağar’ın vaatlerinin aslı var mı?

Mehmet Ağar bayağı iddialı konuşuyor ama vaatlarin aslı var mı?

Ağar özel bir haber kanalında soruları cevapladı. “Bu hükümet terörle mücadeleyi ABD’yi rahatsız edecek kadar ABD’ye yıkmıştır” diyen Mehmet Ağar, “il sorunumuz terör. Bu sorunu nasıl çözeceksiniz?” sorusuna şu sözlerle yanıt verdi:

“İçeriye güven sağlayan dışarda dediğini yapmaya muktedir bir hükümet lazım. Programımızı gelir gelmez yürürlüğe sokarız. Üç ayda iklimi değiştiririz, 6. ayda kontrol altına alınır, bir sene sonra gündemin en gerisine giden mesele olur.

Askerin, polisin techizat eksiği varsa tamamlarım, her türlü risklerini alırım. Silahlı teröristle mücadele askerin, polisin işidir. Silahla gelen silahla gider. Siyasetin işi kimsenin eline silah almamasını sağlamaktır. Siz benim yaptığım icraatın zekatıyla 30 sene siyaset yaparsınız. Dünyada başı yakalanmış bir terör örgtünün tasfiye edilmediği görülmemiştir. Teröre potansiyel kaynak teşkil eden alanlar kurutulamadı. Türkiye 93-96’da çok büyük bir başarı elde etti, tasfiye süreci başladı terör örgütünün. Devamını getiremedi siyasi iktidarlar.

Bu hükümetin gitmesi gerektiğinin 1. sebebi budur. Terörle mücadeleyi ABD’yi rahatsız edececek kadar ABD’ye yıkmıştır.”