Ağar’dan şehit analarına teselli

Mehmet Ağar, İsrail'in kaçırılan bir onbaşısı için kendisini görevli sayan hükümetin 5 erin şehit olmasına neden tepkisiz, ilgisiz ve duyarsız kaldığını sordu.

Ağar, şehitlere yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Türk milletine başsağlığı dileklerini iletti.

Ağar, “Bu acı haber, terörün ne kadar alçaklaştığını, ne ölçüde hainleştiğini bize bir kez daha göstermiştir. Yollara mayın döşeyen, uzaktan kumandalı bombalar patlatan, hatta çocukları hedef alan gözü dönmüş bu hainler; gittikleri yolun yol olmadığını ve milletimizin kararlılığı karşısında eninde sonunda hak ettikleri cezayı bulacaklarını çok iyi bilmelidirler. Yirmi yılı aşkın bir süredir Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve milletimiz el ele, gönül gönüle terörle mücadele etmektedir. Bu mücadele boşuna bir mücadele değildir. Milletimizin huzuru, güvenliği birliğimiz ve bütünlüğümüz adına bugüne kadar nasıl taviz vermediysek, bundan sonra da elbette taviz vermeyeceğiz” dedi.

Ağar, yıllardır terörle mücadele için her türlü fedakarlığa katlanan, cefa çeken, acı çeken, ocakları sönen fakat her durumda başını dik tutan milletimizin bu hainlere fırsat vermediğini ve vermeyeceğini ifade etti.

Ağar sözlerine şöyle devam etti: “Her şehit cenazesi sonrasında geride kalan her yavru, her ana, her baba, her kardeş şehitlerimizin bizlere emanetidir. Türkiye’de yaşanan bu hain terörü görmezden gelenler ve mücadelemizi engellemeye çalışanlar; olup bitenlere bir de bu acılı insanların gözleriyle baksınlar, onların yürekleriyle hissetsinler.”