‘Ağca madalyasız kahramandır’

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Malatya İl Başkanı ve Mehmet Ali Ağca'nın yakın arkadaşı Arif Doğan, Mehmet Ali Ağca'nın derhal serbest bırakılmasını istedi.

Affedilen vatan hainlerinin 3 gün sonra dağa çıkıp devletin polisine askerine silah sıktığını dile getiren Doğan, “Mehmet Ali Ağca, vatanını milletini, bayrağını seven birisi. Ağca Türkiye’de her hangi bir eylem yapmamıştır. Zaten Abdi İpekçi’yi de öldürmediğini söylüyor. Dünya’da Ağca kadar yatan kimse yoktur. Ağca derhal serbest bırakılmalı. Ağca vatanperverdir. Ağca madalyasız kahramandır. Ağca ‘nın üzerine bu kadar gidilmesini de anlamış değiliz.” dedi.

Ağca ile aynı mahallede birlikte büyüyen Ulusal Birlik Partisi İl Başkanı Arif Doğan, Ağca üzerinde ve Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını dile getirip “Devlete kurşun sıkanlar affedildi. Onlara gösterilen müsamaha Ağca ‘ya gösterilmedi. Burada çifte standart var. Ağca vatan haini olsaydı belki bugün içeri girmezdi. Bölücü örgüt üyeleri serbest bırakıldığında Adalet Bakanı nerdeydi yargı neredeydi. Ağca serbest bırakıldığı gün isteseydi kaçardı. Ancak Ağca vatan haini değil ki kaçsın. Ağca vatanını seviyor. Ağca kendisini almaya gelen polislere karşı da en ufak bir tepki vermemiştir. Ağca vatanının ve milletinin aşığıdır.” diye konuştu.

Ağca ‘nın suçsuz olduğuna da dikkat çeken UBP İl Bakanı Arif Doğan, Ağca ve Türkiye üzerinde oyunlar olduğuna işaret etti.