Ağca’dan hala bir ses yok

Mehmet Ali Ağca'nın Malatya'daki ailesi sessizliğini korumaya devam ederken, Ağca'nın nerede olduğu veya Malatya'ya gelip gelmeyeceği konusunda bilgi vermemeyi tercih ediyor.

Adnan Ağca işe gidip gelirken, basın mensuplarının konuşma taleplerini ise geri çevirmeyi tercih ediyor.

Ağca’nın annesi Müzeyyen Ağca’nın rahatsızlığının devam ettiği ve günün büyük bölümünü yatakta geçirdiği haber alınırken, Mehmet Ali Ağca’nın annesini ziyarete gelip gelmeyeceği merak konusu.

Mehmet Ali Ağca’nın GATA’dan aldığı askerliğe elverişsiz raporunun ardından tekrar kayıplara karışması Malatya’yı da hareketlendirdi.

Ağca’nın Malatya’ya gelme ihtimaline karşı günlerdir kapısında nöbet tutan basın mensuplarına polis de eşlik etmeye başladı. Son 2 gündür terörle mücadele şubesi ekipleri de Ağca’nın evinin civarında bekleyişte.

Adalet Bakanı Cemil Çiçek’in Ağca’nın tahliyesine itiraz ederek Yargıtay’a başvurması ile gözler Yargıtay’ın vereceği karara çevrildi. Ağca’nın özgürlüğünün Yargıtay tarafından tescillenmesi halinde ortaya çıkacağı ve Malatya’ya geleceği konuşuluyor.

Malatya’da bekleyen basın mensuplarına hemen her gün geleceğine, yolda olduğuna dair bilgiler ulaşsa da bunların hepsi şimdiye kadar asılsız çıktı. Ağca’nın Malatya’ya gelmesi halinde basının ancak evine girme durumunda haberi olabilecek. Oysa ki Ağca’nın Malatya’nın değişik yerlerinde ve ilçelerinde oturan akrabaları da var.

Ağca bunlardan birinin evine gelip orda kalmaya başlasa dahi bundan haberdar olunması oldukça güç.

ORAL ÇELİK’İN YANINDA MI?

Ağca’nın serbest kalması zamanında birlikte hareket ettiği Oral Çelik ismini de yeniden gündeme getirdi. Oral Çelik, bir dönem Malatyaspor’a başkanlık dahi yaptı. Sonra Malatya’dan ayrılan Çelik bir dönem İzmir’de bulundu. Şimdi ise Ankara’da olduğu belirtiliyor.

Ağca’nın Oral Çelik ile görüşmediği avukatı Mustafa Demirbağ beyan edilse bile. Ağca’nın Oral Çelik’in yanında olabileceği de kulislerin bir başka konuşulan konusu.

Ağca bilmecesi bir müddet daha gündemi meşgul etmeye devam edeceğe benziyor.