Ağca’nın annesi tutuklama kararına ağladı

Yargıtay'ın tahliye kararını bozmasının ardından Mehmet Ali Ağca'nın yeniden cezaevine gönderilmesi annesini ağlattı.

Mehmet Ali Ağca’nın tahliye kararının bozulması, yakalanması ve cezaevine konulması sürecini evlerinden takip eden Ağca ailesi basın mensuplarının tüm ısrarlarına rağmen açıklama yapmaktan kaçındı.

Mehmet Ajli Ağca’nın ağabeyi Adnan Ağca, perde arkasından el sallamakla yetinirken basına konuşmama kararı aldıklarını bir kez daha belirtti.

Ağca olayının en çok merak edilen isimlerinden biri olan anne Müzeyyen Ağca’da şu ana kadar evinden çıkmamayı ve konuşmamayı tercih ediyor. Rahatsız olduğu akrabaları tarafından her fırsatta ifade edilen anne Müzeyyen Ağca için en zor an oğlunun yeniden cezaevine konulduğunu görmek oldu. Ağca ailesinin basınla konuşan sadece küçük fertleri. Çocuktan al haberi mantığıyla yöneltilen soruları yanıtlayan küçük Ağca’lar, babannelerinin ağladığını anlatıyorlar. Ağca’nın yakalanması ile ilgili süreci televizyondan takip ettiklerini belirten küçükler Müzeyyen Ağca’nın rahatsızlığının arttığını ifade ederek, “Babannem çok ağladı.” dedi.

Mehmet Ali Ağca’nın ağabeyi Adnan Ağca ise sabah 07.00’da Türk Hava Yolları uçağı ile İstanbul’a uçtu. Kardeşinin yaşadığı süreci yakından takip etmek üzere Malatya’dan ayrılan Adnan Ağca’nın avukat Mustafa Demirbağ ile bir durum değerlendirmesi yapacakları ve ona göre hareket edecekleri öğrenildi.