AGİAD’da başkanlık değişimi

Kırıkkale'de yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren Anadolu Genç İşadamları Derneği'nde (AGİAD) başkanlık değişikliği yapıldı.

Kırıkkale’de yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren Anadolu Genç İşadamları Derneği’nde (AGİAD) başkanlık değişikliği yapıldı.

Bir lokantada eski başkan, yeni başkana hoş geldin yemeği düzenledi. Yemeğe Anadolu İş Adamları Federasyonu (ANFED) Yönetim Kurulu Başkanı ve TUSKON Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rahmi Bıyık, Başkan Yardımcısı Harun Akçe, eski AGİAD Başkanı Musa Aksoy, yeni AGİAD ve Sarıoğulları AVM Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Sarı, eski AGİAD başkanlar ve işadamları katıldı.

Yeni yönetime çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Bıyık, AGİAD’ın çalışmalarını taktirle izlediklerini söyledi. ANFED’in TUSKON’a bağlı bir federasyon olduğunu açıklayan Bıyık, iş hayatında kurumsallaşmanın önemine değinerek, “Önceden iş adamları oturarak diğer ülkelere ihracatlar yapıyorlardı. O devir tamamen bitti. Şimdi ise iş adamları ülkelerin ayaklarına gittiği zaman iş oluyor. Bunun en güzel örneğini Afrika’da yaşadık.” dedi.

TUSKON’un Afrika açılımında en büyük katkıyı Türk okullarının sağladığını açıklayan Başkan Bıyık, “Bu okullar olmasaydı, Afrika açılımı gölgede kalırdı. AGİAD üyeleri olarak, dışa açılın. Mutlaka başaracaksınız. Tanıdığım birçok kuruluş küçükken büyüdüler ve Avrupa ile yarışır duruma geldiler.” diye konuştu. Sözlerinin sonunda işadamlarına seslenen Bıyık, “Mutlaka marka olun. Marka olduktan sonra kazancınızın üçte ikisi size marka kazandırır. Marka olmak için fuarlara katılın. Fuarlar sizin marka olmanızda en büyük etkendir.” şeklinde konuştu.

AGİAD bayrağını yeni başkana vermekten son derece mutlu olduğunu söyleyen eski başkan Musa Aksoy da “Yıllardır bu bayrağı alnımızın akıyla taşıdık. Bundan sonrada yardımlarımızı devam ettireceğiz. Yeni yönetime başarılar diliyorum.” dedi.

Eski başkanın fikirlerine her zaman ihtiyaç duyacaklarını ifade eden AGİAD Başkanı Fatih Sarı ise “Yeni bayrağı devraldık. İnşallah bu bayrağı en yüksek zirveye dikmek için çalışmalarımıza şimdiden başladık. Bu konuda herkesin desteklerini bekliyoruz.” diye belirtti.