Aglatan yikim…

BURSA - Bursa'da kaçak binalarin yikimi sirasinda, ev sahipleri gözyaslarina boguldu.

Sabahin erken saatlerinde Oto Sansit önünde jandarma ekipleriyle bulusan yikim ekipleri, Samanli Mahallesi’ne ‘Balyoz’ operasyonu düzenledi.
Ilk olarak Mustafa Arakanin isimli vatandasin insaat halindeki tek katli evine müdahale edildi. Jandarma ekipleri çevrede genis güvenlik önlemleri aldi. Erdogan Ilgaz isimli sahsin tek katli evinin yikimi sirasinda ise sitem ve gözyasi hakim oldu. Ilgaz’in evinin yikilmamasi için çevredeki vatandaslar görevlilerden yardim istedi. Ancak olumsuz cevap alindi. Ev sahibi Ilgaz ise, kaçak olarak yikilmaya çalisilan evine su ve elektrik verenlere sitem etti. Ilgaz, “Bu ne biçim düzen. hem evime elektrik ve su veriyorsunuz hem de kalkip kaçak diye yikiyorsunuz. Böyle belediyecilik olur mu?” diyerek tepki gösterdi. Ilgaz, çevredeki vatandaslar ve jandarma ekipleri tarafindan sakinlestirilmeye çalisildi.

Çevre sakinleri de, yikimlara tepki gösterdi. Olup bitenlerden habersiz olan küçük çocuklar, yikimlari evlerinin pencerelerinden ve sokak baslarindan hayret içerisnde izlemesi dikkat çekti. 7 kaçak binanin yikimi sirasinda gözyaslari akarken, vatandaslar sik sik belediye görevlilerine sitem etti.

Yildirim Belediyesi’nin, ilçe sinirlari içerisindeki kaçak yapilarin yikimina 20 gün süreyle devam edecegi ögrenildi.