Ahlaki değerler çiğnenmeden de stand-up yapılabilir

Tek kişilik sahne şovları düzenleyen Sanatçı Recep Demirkaynak, Tavşanlı Belediyesi Hüsnü Ordu Kültür Sarayı Ahmet Uluçay Sinema Salonu'nda izleyicinin karşısına geçti.

Sahnede kendisini tanıtarak şovuna başlayan Demirkaynak, kendisinin de herkes gibi sıradan bir yaşamının olduğunu, 6 yıllık sahne hayatında hiç şöhret olmayı düşünmediğini izleyicilerle paylaştı. Tanınmayan bir sanatçı olduğunu söyleyen Demirkaynak, “Programına girerken tek bilet sorulan sanatçı benimdir herhalde” diyerek espri yaptı. Şöhret tiplemeleri ile izleyicilere neşeli dakikalar yaşatan Demirkaynak, anlatıldığında gülünç halleri olan bu yaşamı hiçbir zaman kendisine hedef olarak görmediğine işaret etti.

İzleyicileri güldüren, güldürürken de mesajlar veren Demirkaynak, özellikle genç izleyicilere yabancılaşma özentisiyle ortaya çıkan bazı davranışları neşeli bir söyleşiyle gözler önüne koymasını bildi. Sanatçı, özünüzü kaybetmeyin nasihatini de ihmal etmedi. Yaptığı işin öyle çok zor bir iş olmadığını itiraf eden Demirkaynak, karşılıklı bir söyleşi bir muhabbetle bu işin pekâlâ yapılabildiğini söyledi. Sahne şovunun aile değerlerini çiğneyen ahlak dışı esprilerle günümüzde yapıldığını söyleyen Demirkaynak, bu işin belden aşağı vurmadan da yapılabilir diyerek, sanatçı arkadaşlarından beyinlerini biraz daha yormalarını istedi.